More

  Mortal Kombat 1 – pierwszy oficjalny zwiastun Takedy

  Warner Bros. Games zaprezentowało dziś pierwszy zwiastun Takedy Takahashiego, nowej postaci DLC, która dołączy do obsady Mortal Kombat 1. Takeda będzie dostępny od 23 lipca dla posiadaczy Zestawu Kombat, a od 30 lipca dla wszystkich graczy (jako dodatkowy zakup). Ujawniono także nowe informacje o wojowniku pomocniczym, Ferrze.

  Mortal Kombat 1 – pierwszy oficjalny zwiastun Takedy

  Nowy zwiastun Mortal Kombat 1 po raz pierwszy prezentuje rozgrywkę z udziałem Takedy Takahashiego. Takeda, najnowszy wojownik DLC, będzie dostępny od 23 lipca jako część Zestawu Kombat, a od 30 lipca dla wszystkich graczy. Ferrę, nowego wojownika pomocniczego, będzie można zobaczyć podczas Evo 2024.

  Takeda Takahashi, podobnie jak jego kuzyn Kenshi, został wychowany przez Yakuzę, ale w przeciwieństwie do Kenshiego, podobał mu się ten styl życia. Został wybrany do zakończenia krucjaty Kenshiego przeciwko Yakuzie, lecz został śmiertelnie ranny. Kenshi uratował go i zabrał do Shirai Ryu, gdzie Takeda wyzdrowiał. Początkowo próbował uciekać, ale z czasem docenił oddanie Shirai Ryu Ziemi. Postanowił oczyścić podziemia Ziemi, ale szybko odkrył, że jest to trudniejsze, niż przypuszczał. W nowym zwiastunie Takeda prezentuje swoje ruchy, w tym użycie ząbkowanych biczy, wybuchowych pocisków kunai oraz teleportacji do atakowania przeciwników od tyłu.

  Zestaw Kombat Mortal Kombat 1 zawiera skórkę Jean-Claude’a Van Damme’a dla Johnny’ego Cage’a, sześć grywalnych postaci DLC – Omni-Mana, Quana Chi, Peacemakera, Ermac, Homelandera oraz Takedę Takahashiego (dostępnego od 23 lipca w ramach tygodniowego wczesnego dostępu), a także pięciu pomocniczych wojowników DLC – Tremora, Khameleona, Janet Cage, Mavado i Ferrę (dostępnych od 23 lipca). Zestaw Kombat jest dostępny w ramach Mortal Kombat 1 Premium Edition lub można go zakupić osobno.

  Oto, co pojawi się w nowym patchu do Baldur’s Gate 3

  Siódma aktualizacja Baldur’s Gate 3 wprowadza znaczące zmiany, w tym oficjalne wsparcie dla modów i poprawki dotyczące trybu podzielonego ekranu. Aktualizacja jest planowana na wrzesień 2024 roku. Oficjalne wsparcie dla modów umożliwi graczom większą swobodę twórczą, pozwalając na zmiany w grafice, animacjach, dźwiękach, statystykach i innych elementach gry.

  Patch numer 7. do Baldur’s Gate 3

  Wprowadzenie mod.io jako platformy wspierającej modyfikacje na różnych platformach, w tym PC i konsole, ma na celu poprawę stabilności i kompatybilności modów​​.

  Larian Studios planuje również dalsze aktualizacje, w tym tryb fotograficzny i funkcję crossplay, które zostaną wprowadzone w późniejszych terminach. Aktualizacja ta nie będzie ostatnia, ponieważ studio zapowiedziało kontynuowanie pracy nad grą i wprowadzanie kolejnych usprawnień​.

  Równocześnie z pracami nad wsparciem dla modów, Larian Studios prowadzi testy, które rozpoczęły się w czerwcu 2024 roku i obejmują zamkniętą alfę oraz planowaną na lipiec zamkniętą betę dla szerszego grona graczy.

  Ogromny mod Fallout: London nie na Epicu

  Modyfikacja „Fallout: London” będzie kompatybilna z wersją gry „Fallout 4” dostępną na platformach GOG i Steam, ale nie będzie działać z wersją na Epic Games Store.

  Ogromny mod Fallout: London nie na Epicu

  Twórcy moda, którzy pracują nad tym projektem jako wolontariusze, ogłosili, że mod będzie można uruchomić tylko na wybranych platformach. Działanie moda na wersjach GOG i Steam jest zapewnione, co daje szerokie możliwości graczom, którzy posiadają te wersje gry.

  „Fallout: London” to modyfikacja o rozmiarach DLC, która przenosi akcję gry do postapokaliptycznego Londynu, oferując nowe lokacje, postacie i zadania. Twórcy moda regularnie dzielą się postępami prac, prezentując nowe elementy i funkcje. Niestety, użytkownicy wersji Epic Games Store będą musieli poszukać innych sposobów, aby cieszyć się tym ambitnym projektem.

  Premiera moda jest wyczekiwana przez fanów serii, a twórcy zapewniają, że projekt jest już blisko ukończenia. Dzięki wsparciu społeczności modderskiej, „Fallout: London” ma szansę stać się jednym z najbardziej imponujących fanowskich dodatków do „Fallout 4”.

  Ostatnia szansa na pobranie za darmo kultowego RPG na PC

  Epic co tydzień rozdaje darmowe gierki. Dzieje się to w każdy czwartek, a to oznacza, że mamy ostatnią szansę na pobranie gry z tego tygodnia. Jest to przygodowy RPG z elementami lotnictwa, czyli The Falconeer.

  The Falconeer za darmo na PC

  The Falconeer to gra akcji z otwartym światem, stworzona przez niezależnego dewelopera Tomasa Salę i wydana przez Wired Productions. Premiera gry miała miejsce 10 listopada 2020 roku. Gra przenosi graczy do fantastycznego świata Ursee, gdzie wcielają się w pilota wielkiego, bojowego ptaka – Falconeera.

  W grze gracz eksploruje rozległe, otwarte przestrzenie powietrzne i morskie, walcząc z wrogami w dynamicznych bitwach powietrznych. W trakcie gry można wykonywać różnorodne misje, takie jak eskortowanie statków, atakowanie baz przeciwników, czy branie udziału w epickich bitwach powietrznych. Oprócz walki, istotnym elementem gry jest także eksploracja i odkrywanie tajemnic skrywanych przez świat Ursee.

  Wymagania systemowe na PC

  Minimalne wymagania systemowe:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i3 lub równoważny AMD
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660, AMD Radeon HD 6770
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

  Rekomendowane wymagania systemowe:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 lub równoważny AMD
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX 580
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

  Wielkie zmiany w Xbox Game Pass

  Microsoft wprowadza znaczące zmiany w usłudze Xbox Game Pass, co wywołało szeroką dyskusję wśród graczy. Dotychczas wszyscy abonenci Game Pass mieli dostęp do nowych gier od pierwszego dnia ich premiery, bez względu na wybrany plan subskrypcji. Jednak nowe zmiany oznaczają, że ta korzyść będzie dostępna tylko dla użytkowników planów wyższych, takich jak Game Pass Ultimate.

  Wielkie zmiany w Xbox Game Pass

  Ta decyzja ma na celu lepsze zróżnicowanie oferty między poszczególnymi poziomami abonamentu. Microsoft chce zachęcić więcej użytkowników do wyboru droższych planów, które oferują dodatkowe korzyści, takie jak wcześniejszy dostęp do nowych gier. Oznacza to, że podstawowy plan Game Pass straci jedną ze swoich kluczowych zalet, co może wpłynąć na decyzje subskrybentów dotyczące przedłużenia lub zmiany planu.

  Nowa strategia Microsoftu jest także odpowiedzią na rosnące koszty produkcji gier. Udostępnienie ich na premierę dla wszystkich abonentów mogło być nieopłacalne finansowo. Zmiana ta może również pomóc w zwiększeniu przychodów z subskrypcji, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju i wsparcia dla twórców gier.

  Microsoft zapewnia, że nadal będzie rozwijać i udoskonalać Xbox Game Pass, aby dostarczać najlepszą możliwą wartość dla swoich abonentów. Zmiany te mogą być pierwszym krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego modelu biznesowego, który pozwoli na dalszy rozwój usługi i wsparcie dla graczy oraz twórców gier.

  Anno 117: Pax Romana to nowa gra w uniwersum. Kiedy premiera?

  Ostatnia gra z serii Anno pojawiła się pięć lat temu, a mowa oczywiście o Anno 1800. Po połowie dekady Ubisoft postanowił zrobić niespodziankę fanom strategii i zapowiedział nową odsłonę – Anno 117: Pax Romana. Na razie niestety konkretów zbyt dużo nie ma.

  Anno 117: Pax Romana

  O nowej produkcji producent poinformował podczas Ubisoft Forward 2024. Pokazano krótki zwiastun, który jednak nie zdradza nic z samej rozgrywki. Zobaczcie zresztą sam:

  Premiera gry Anno 117: Pax Romana ma się odbyć w 2025 roku. Zapewne wskoczy od razu na wszystkie platformy.

  Seria gier Anno to popularna seria gier strategiczno-ekonomicznych, rozwijana przez firmę Ubisoft. Gry z tej serii koncentrują się na budowaniu i zarządzaniu miastem oraz handlem i odkrywaniem nowych terytoriów. Akcja poszczególnych gier rozgrywa się w różnych epokach historycznych, począwszy od czasów średniowiecza, przez epokę odkryć geograficznych, aż po przyszłość. Kluczowe elementy rozgrywki obejmują rozwój infrastruktury, zarządzanie zasobami, handel oraz dyplomację. Każda kolejna odsłona serii wprowadza nowe mechaniki i usprawnienia, zachowując jednocześnie charakterystyczny styl i głębię rozgrywki.

  Marvel’s Midnight Suns za darmo na PC!

  To się nazywa mocny czwartek. Epic Games Store rozdaje za darmo grę Marvel’s Midnight Suns na pecety. To jeden z mocniejszych tytułów w ostatnich miesiącach w ramach rozdawnictwa Epicu. Warto dodać produkcję już teraz do swojej biblioteki.

  Marvel’s Midnight Suns za darmo

  Marvel’s Midnight Suns to gra taktyczna RPG, stworzona przez Firaxis Games, znane z serii Civilization i XCOM. Gra została wydana przez 2K Games i swoją premierę miała w 2022 roku. Oto kilka kluczowych cech tej gry:

  Fabuła

  Akcja gry toczy się w uniwersum Marvela, gdzie gracze wcielają się w postać o imieniu Hunter – zupełnie nowego bohatera stworzonego specjalnie na potrzeby tej gry. Hunter jest dzieckiem Lilith, demonicznej królowej, którą gracze muszą powstrzymać przed przywołaniem demona Chthon i zniszczeniem świata. Hunter jest jedyną osobą, która może stawić czoła Lilith, co czyni go centralną postacią fabuły.

  Postacie

  W grze pojawiają się ikoniczne postacie z uniwersum Marvela, takie jak:

  • Iron Man
  • Captain America
  • Doctor Strange
  • Wolverine
  • Ghost Rider
  • Blade
  • Nico Minoru (z serii Runaways)

  Oto gry PS Plus na czerwiec 2024

  Koniec maja zbliża się wielkimi krokami, dlatego to moment na zapowiadanie nowości na następny miesiąc w najróżniejszych serwisach i w usługach. Właśnie poznaliśmy gry PS Plus na czerwiec. Będzie w co grać, bo na dzień dobry otrzymamy SpongeBob Squarepants: The Cosmic Shake, ale to nie wszystko.

  PS Plus na czerwiec 2024

  Sony dzień wcześniej niż zawsze ujawniło listę darmowych gier w PS Plus. Wszystko oczywiście z powodu Days of Play, czyli startującego cyklu promocji. Od 4 czerwca zagramy w ramach PS Plus w:

  • SpongeBob Squarepants: The Cosmic Shake
  • AEW Fight Forever
  • Streets of Rage 4

  Jeszcze ciekawiej będą mieli abonenci PS Plus Premium i Extra, bo tam pojawią się:

  • Dredge (29 maja)
  • Lego Marvel Super Heroes 2 (31 maja)
  • Cricket 24 (5 czerwca)
  • Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition (7 czerwca)

  W ramach kolekcji klasyki wskoczą natomiast:

  • Tomb Raider Legend
  • Star Wars: The Clone Wars
  • Sly Cooper and the Thievius Raccoonus

  Pobaw się w farmera. Nowa darmowa gra od Epicu

  Cotygodniowe rozdawnictwo od Epic trwa w najlepsze. Tym razem serwis udostępnił za darmo Farming Simulator 22. Możemy więc wcielić się w farmera i podjąć trudu, jakim jest uprawa roli i nie tylko. Produkcja okazała się hitem na całym świecie.

  Farming Simulator 22 za darmo

  „Farming Simulator 22” to kolejna odsłona popularnej serii symulatorów rolniczych, opracowana przez Giants Software. Gra została wydana 22 listopada 2021 roku i dostępna jest na platformach takich jak PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Stadia. Stawia duży nacisk na realizm, oferując szczegółowe modele maszyn rolniczych oraz realistyczne mechaniki związane z uprawą roli, hodowlą zwierząt i zarządzaniem gospodarstwem.

  Produkcja oferuje ponad 400 różnych maszyn i narzędzi od ponad 100 rzeczywistych producentów, takich jak John Deere, Claas, Case IH, New Holland, Fendt, Massey Ferguson, Valtra i wiele innych. Po raz pierwszy w serii wprowadzono zmienne pory roku, co znacząco wpływa na rozgrywkę. Gracze muszą dostosować swoje plany upraw i harmonogramy prac do zmieniających się warunków pogodowych i sezonowych.

  Wymagania sprzętowe:

  Gra jest wymagająca pod względem sprzętowym, szczególnie jeśli chodzi o grafikę i fizykę. Na PC minimalne wymagania obejmują procesor Intel Core i5-3330 lub AMD FX-8320, 8 GB RAM oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 660, jednak zalecane jest posiadanie lepszego sprzętu dla płynnej i pełnej detali rozgrywki.

  Yellowstone: nowy sezon dopiero w listopadzie

  Serial Yellowstone to jeden z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat. Produkcja cieszy się ogromną popularnością, dlatego miliony widzów wyczekują informacji na temat nowego sezonu serialu. Zdjęcia do szóstego już sezonu wreszcie ruszyły, a premiera ma się odbyć w listopadzie bieżącego roku.

  Yellowstone na jesieni

  Serial „Yellowstone” to wciągający dramat rozgrywający się na tle współczesnego Dzikiego Zachodu. Przedstawia losy rodziny Duttonów, właścicieli największego rancza w Montanie, którzy walczą o utrzymanie swojej ziemi w obliczu ataków ze strony deweloperów, rdzennych Amerykanów i władz parku narodowego Yellowstone.

  W serialu obserwujemy nie tylko konflikty z zewnętrznymi siłami, ale również zmagania członków rodziny Dutton ze swoimi wewnętrznymi demonami. Serial porusza m.in. takie tematy jak lojalność, rodzina, władza, korupcja i walka o przetrwanie.

  Wszystkie poprzednie sezony serialu Yellowstone dostępne są na platformie Skyshowtime.