More

  Czy w 2023 Konami ogłosi pracę nad nowym Metal Gear Solid?

  Od kilku lat w sieci nie było żadnego poważnego wpisu na temat pracy nad nową częścią z serii Metal Gear Solid. Wyjątkiem (i to całkiem dobrym) był Metal Gear Survive, który był jednak całkiem inną grą, aniżeli kontynuacją znanego wszystkim hitu o wielogodzinnych kinowych wstawkach.

  Nowe Metal Gear Solid?

  Zapowiedź kolejnych przygód Snake’a nie mogło mieć miejsca także przez rozstanie w 2015 roku Konami z Hideo Kojima (twórcą poprzednich części MGS-a i reżysera Death Stranding). Aż do tego momentu.

  Wszystko dzięki krótkiemu wywiadowi, jaki Noriaki Okamura (wieloletni producent MGS) udzielił w ostatnim numerze japońskiego czasopisma Famitsu. Powiedział w nim, że:

  „2023 będzie rokiem wielu ogłoszeń”.

  Jak wielu producentów i deweloperów na łamach ostatniego w roku japońskiego numeru czasopisma, tak i Okamura niejako drażnił się, że Konami Digital Entertainment ogłosi coś długo oczekiwanego.

  Konami ma dużo ciekawych IP, które mógłby wskrzesić i dać im drugie życie, jednak fakt, że miałoby to być coś, na co fani dawno czekają, a za ogłoszenie bierze się wieloletni producent MGS-a (Noriaki Okamura), może wskazywać albo na remake jednej z wydanych części lub powrót do serii MGS z zupełnie nową odsłoną. Czas pokaże, ale jedno jest pewne – waro czekać.

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj