More

  Nintendo podało datę zakończenia usługi online dla 3DS i Wii U

  Nintendo ogłosiło, że wyłączy obsługę online dla konsol 3DS i Wii U w kwietniu 2024 roku. Oznacza to, że gracze nie będą już mogli grać w gry wieloosobowe online na tych platformach.

  Koniec usług online dla 3DS i Wii U

  Obsługa sieci dla 3DS i Wii U zostanie wyłączona „na początku kwietnia 2024 roku”. Nintendo nie podało konkretnej daty.

  Wyłączenie obsługi sieci oznacza, że gracze nie będą mogli grać w gry wieloosobowe online, takie jak Mario Kart 7, Super Smash Bros. for Nintendo 3DS czy Super Mario Maker. Nie będą mogli również korzystać z funkcji społecznościowych, takich jak znajomi i wiadomości.

  Ograniczenia te nie będą dotyczyć funkcji offline, takich jak jednoosobowe kampanie i tryby dla wielu graczy w trybie lokalnej sieci. Nintendo ogłosiło, że decyzja o wyłączeniu obsługi sieci dla 3DS i Wii U została podjęta w celu skupienia się na rozwoju przyszłych platform. To może oznaczać, że fani mogą się doczekać zapowiedzi nowej odsłony Nintendo Switch.

  3DS i Wii U to dwie najpopularniejsze konsole Nintendo w historii. 3DS została wydana w 2011, a Wii U w 2012 roku. Obecną flagową konsolą Nintendo jest Switch, która została wydana w 2017 roku.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj