More

  Ruszamy z fundacją, która wesprze graczy i dziennikarzy!

  Stało się, po wielu, naprawdę wielu miesiącach starań, wreszcie udało się dopiąć formalności w 100 procentach: od rejestracji, przez założenie rachunków bankowych, po pierwsze programy. Fundacja ŁAP ŻYCIE im. Piotra Bickiego stała się faktem i podmiotem, który zmieni rzeczywistość osób z niepełnosprawnościami, ale nie tylko.

  Fundacja ŁAP ŻYCIE im. Piotra Bickiego

  Sam pomysł założenia fundacji pojawił się w sierpniu 2022 roku, chwilę po tragicznej śmierci naszego Patrona, Piotra. Piotrek był dziennikarzem gamingowym z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywał w takich serwisach i czasopismach, jak Polter, CD-Action i CDAction.pl, Gry Interia.pl, a ostatnio Eurogamer.pl. Swoją karierę zaczął jako 17-latek. Przez następne 15 lat napisał tysiące newsów i felietonów, platynował dziesiątki gier i zdobył serca Czytelników w Polsce. Niestety, 31 lipca 2022 roku Piotrek zginął nad morzem, przebywając na turnusie rehabilitacyjnym.

  Młodzi i niepełnosprawni

  Fundacja ma wspierać uzdolnione osoby z niepełnosprawnościami, szczególnie te, które zajmują się dziennikarstwem i gamingiem. Jeśli znacie takie osoby, znacie dzieciaki potrzebujące wsparcia, marzące o konsoli czy grach – przekażcie im kontakt, który znajdziecie na dole tego tekstu. Chcemy uczynić ich świat światem lepszym, przyjaznym i dostępnym. Współpracujemy z firmami z branży, które z chęcią pomogą i wesprą nasze zadania. Startujemy także z programem, którego celem będzie wyuczenie dziennikarzy gamingowych! Niebawem rozpocznie się nabór, który zapewni najbardziej uzdolnionym stypendia. Właścicielem serwisu pirlond.pl jest Fundacja ŁAP ŻYCIE im. Piotra Bickiego z siedzibą we Wrocławiu. To właśnie tutaj przyszli dziennikarze będą zdobywali swoje doświadczenie.

  Wspieramy rodziców!

  Nie pozostajemy obojętni również wobec młodych rodziców, którym przyszło stanąć przed wyzwaniem najważniejszym w ich życiu, mianowicie przed byciem rodzicem dziecka niepełnosprawnego. Uruchamiamy zbiórkę na specjalny program, który zapewni im pomoc i wsparcie, kiedy na oddziale położniczym dowiedzą się oni, że ich dziecko jest niepełnosprawne. Skierujemy do odpowiednich placówek i organizacji.

  Fundacja to także edukacja. Edukować będziemy całą Polskę. Chcemy uświadomić społeczeństwo, że miłośnicy gier to nie jest żadna sekta, to nie są mroczne historie, to nie jest radykalizowanie młodzieży. Gaming to kultura, to rozrywka i społeczeństwo.

  W ramach fundacji działa także ten serwis, pirlond.pl. To właśnie tutaj chcemy zamieszczać wartościowe teksty, dzięki którym poszerzymy wiedzę o gamingu, a także dostarczymy Wam masę newsów. Portal dopiero się rozwija, dlatego prosimy o cierpliwość 🙂

  Festiwal Gier i Komiksu!

  To już będzie zwieńczenie, przysłowiowa wisienka na torcie. Na przełomie 2024 i 2025 chcemy zorganizować festiwal gier i komiksu. Dosłownie! Wszystko, co tygryski kochają najbardziej, czyli gry, nowości, e-sport, turnieje, planszówki, komiksy, seriale. Czego chcieć więcej? Pozyskujemy kontakty, podpisujemy umowy. Więcej informacji wkrótce!

  Pomożecie? Bez tego będzie krucho!

  Fundacja nie powstałaby bez Was, bez graczy, bez osób, które wsparły zrzutkę. Samo założenie organizacji to dopiero początek. Apelujemy i prosimy o stałe wsparcie. Cały czas aktywna jest zrzutka, którą znajdziecie pod tym adresem. Można również wspierać nas na inne sposoby, a wszystkie informacje znajdziecie na stronie Fundacji ŁAP ŻYCIE im. Piotra Bickiego.

  Kontakt:

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj