More

  Dead Space, Resident Evil 4, Silent Hill 2 – to rok przepotężnych remake’ów

  Rok 2023 obfituje w wiele wielkich powrotów starych tytułów gier wideo. Wśród nich znajdują się takie klasyki jak Dead Space, Resident Evil 4 i Silent Hill 2. Wszystkie te gry zyskały nowe życie dzięki rewitalizacji i odświeżeniu grafiki.

  Trzy najlepsze remake’i w 2023 roku

  Dead Space to kultowa gra akcji z elementami survival horroru, w której gracz wciela się w rolę Inżyniera Isaaca Clarke’a, który musi przetrwać na opanowanej przez krwiożercze istoty statku kosmicznym. Remake tej gry zapewnia graczom jeszcze bardziej intensywne doświadczenie strachu, dzięki ulepszonej grafice i uzyskanemu przez deweloperów klimatowi strachu i zaszczucia.

  Resident Evil 4 to kolejny kultowy tytuł, który został poddany rewitalizacji. Gra opowiada historię agenta Leon S. Kennedy’ego, który musi odnaleźć i ocalić córkę prezydenta. W remake’u Resident Evil 4 gracze mogą się spodziewać jeszcze bardziej realistycznej grafiki, a także nowych, ekscytujących lokalizacji.

  Ostatnim z trzech remake’ów jest Silent Hill 2, uważany za jedną z najlepszych gier horrorów wszech czasów. Gracz wciela się w rolę Jamesa Sunderlanda, który szuka swojej zmarłej żony w tajemniczym miasteczku Silent Hill. Remake Silent Hill 2 zapewnia jeszcze bardziej przerażające doświadczenie, dzięki ulepszonej grafice oraz oryginalnemu dźwiękowi, który wciąż po latach wywołuje istne ciarki na plecach.

  Czy tworzenie remake’ów jest dobrym pomysłem?

  Wiele osób uważa, że te remaki to dobra wiadomość dla fanów gier, ponieważ pozwalają im odświeżyć sobie ulubione tytuły i ponownie doświadczyć ich magi, ale już na nowych platformach. Remake’i są świetnym sposobem na przyciągnięcie nowych graczy, którzy nie mieli okazji zagrać w oryginalne wersje gier. Jednak niektórzy krytycy twierdzą, że remaki są zbyt często wykorzystywane jako sposób na zarobienie pieniędzy przez wydawców, przy minimalnej inwestycji w rozwój nowych pomysłów i tworzenie nowych IP. 

  Ostatecznie, czy tworzenie remake’ów jest dobre, czy nie, zależy od osobistych preferencji gracza. Niektórzy będą się cieszyć możliwością ponownego zagrania w swoje ulubione gry, podczas gdy inni będą rozczarowani brakiem innowacji i pewnych ulepszeń. A Ty graczu lubisz odświeżone wersje gier?

  Źródło: Gamerant, Twitter, PCgamer

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj