More

  Nowe zdjęcia lokacji z Resident Evil 4 Remake

  Już wcześniej pojawiały się zdjęcia prezentujące wygląd starych-nowych lokacji w przygotowywanym remake’u RE4. Ale im bliżej premiery, tym będzie ich więcej. Fani nie mogą doczekać się gry, a każdy dobrze rozgarnięty marketingowiec wie, że trzeba co jakiś czas dolewać oliwy do ognia, aby podtrzymać zainteresowanie danym produktem.

  Resident Evil wraca na właściwe tory i jest w szczytowej formie

  Z początku im bardziej tajemniczo, tym lepiej. Ale z uwagi na czas i premierę materiałów promocyjnych będzie pojawiać się coraz więcej. Mimo to marka Resident Evil wydaje się mieć całkiem solidną pozycję na rynku. Wszystko za sprawą udanych remake’ów dwóch poprzednich części.

  Seria survival horrorów od Capcomu jest jedną z najbardziej kultowych w tym gatunku. I choć był okres, w którym niektórzy uważają, że poszczególne części straciły to coś, swoisty kontakt z dawnym kręgosłupem moralnym, to wielu zgodziłoby się, że RE wraca nie tylko na właściwe tory, ale i jest w szczytowej formie.

  Wiele osób zastanawia się jednak, czego można się spodziewać po odświeżeniu gry z 2005 roku. Z oficjalnych informacji wiemy, że deweloper przygotował kilka niespodzianek, przez co gra nie będzie kalką 1:1 w porównaniu z oryginałem. Mamy choćby przykład świetnie przygotowanych remake’ów Resident Evil 2 i 3, które nie były w 100% wierne oryginałom, a osiągnęły wielki sukces. Tego rodzaju powtórzenie może wpłynąć tylko dobrze na RE4.

  Klimat lokacji jest dużo bardziej ponury

  Ostatecznie czas pokaże, jak będzie, ale chyba większość z nas nie ma wątpliwości, że szykuje nam się prawdziwy hit, zwłaszcza że oryginał był naprawdę świetną grą (z paroma małymi niedociągnięciami). Tymczasem cieszmy się z nowo udostępnionych zdjęć czterech lokacji. Trzeba przyznać, że gra wygląda pięknie, a wnętrza są bogate w najmniejsze szczegóły. Stylistyka podobna jak w filmach klasy B, ale klimat lokacji wydaje się być dużo bardziej ponury. Fani survival horrorów mają na co czekać w 2023 roku.

  Premiera Resident Evil 4 została zaplanowana na 24 marca 2023 roku. Gra wyjdzie na PC, PS4, PS5 i Xbox Series X/S.

  Źródło: Twitter, Gamespot, Gamerant

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj