More

  Final Fantasy XVI trafi na PC, ale dopiero pół roku po premierze na PS5?

  Z przecieków twórców zaangażowanych w produkcje (m.in. Naoki Yoshida) spodziewamy się, że wydanie gry na PC jest tylko kwestią czasu, głównie przez wykupioną przez Sony czasową wyłącznością na ich najnowszą konsolę. Podobno ma chodzić o 6 miesięcy. Co na to wskazuje?

  Final Fantasy XVI trafi na PC

  Choćby ostatnia wypowiedź Naoki Yoshida w serwisie streamingowym Niconico, gdzie między innymi napomknął o tym, że:

  Nikt nie wspomniał przecież, że wersja na PC powstaje. Dlaczego więc miałaby wyjść za 6 miesięcy? Nie martw się o to, kup PS5! Żartuje, przesadziłem.

  Poza tym, mamy też kilka przesłanek, które na to wskazują. Np. ostatnia reklama PlayStation w listopadzie 2022 roku ujawniła, że FF XVI będzie dostępne na wyłączność PS5, ale tylko przez pewien czas, a mianowicie przez pół roku.

  Nie zapominajmy, że w opublikowanym pierwszym zwiastunie Final Fantasy XVI wyraźnie dano do zrozumienia, że powstaje wersja zarówno na PS5, jak i PC. Jest jeszcze jedno wideo z PlayStation Brasil z marca 2021 roku, które wskazuje na to, że gra zostanie wydana na czasową wyłączność. Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze poczekać. Sądzimy, że zapowiedź gry na PC, mającej być system sellerem PS5, to kwestia czasu.

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj