More

  Od nowego roku Myszka Miki w domenie publicznej

  W 2024 roku Myszka Miki, jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli popkultury, stanie się częścią domeny publicznej w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że każdy będzie mógł używać go w swoich dziełach bez zgody The Walt Disney Company.

  Myszka Miki została stworzona przez Walta Disneya i Ub Iwerksa w 1928 roku i zadebiutowała w krótkim filmie animowanym „Plane Crazy”. Od tego czasu stała się jedną z najpopularniejszych i najbardziej kochanych postaci na świecie.

  Myszka Miki w domenie publicznej

  Disney stara się od lat przedłużać ochronę prawną Myszki Miki, ale w 2023 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odrzucił jego apelację. Oznacza to, że ochrona prawna Myszki Miki wygaśnie 1 stycznia 2024 roku.

  Ten ruch będzie miał znaczący wpływ na branżę rozrywkową. Wszyscy twórcy będą mogli teraz swobodnie używać Myszki Miki w swoich dziełach, bez konieczności płacenia Disneyowi za licencję.

  Możliwe jest, że zobaczymy nowe filmy, seriale telewizyjne i inne kreacje z udziałem Myszki Miki, które nie są związane z Disneyem. Może to być również okazja dla niezależnych twórców do stworzenia nowych dzieł z udziałem ulubionej postaci wielu osób.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj