More

  PlayStation VR2 – nie będzie wsparcia dla PC

  Do premiery nowego zestawu zostało nieco ponad miesiąc czasu. Nie nastawiaj się jednak na to, że PlayStation VR2 będzie kiedykolwiek współpracować z grami VR na PC – nawet nieoficjalnie.

  PlayStation VR2 nie dla PC?

  Użytkownicy, którzy byli w stanie „przerobić” i uruchomić pierwszy zestaw PlayStation VR na PC twierdzą, że druga wersja hełmu prawdopodobnie nie zostanie szybko, o ile w ogóle złamana. Potwierdza to wątek RoadToVR na platformie Reddit. Użytkownik programista, który umożliwił nam połączenie PSVR z PC potwierdził, że byłoby to niezwykle trudne do odtworzenia w przypadku PlayStation VR2. 

  „Zmarnowałbyś tylko swoje pieniądze, ponieważ nie ma gwarancji na to, że kiedykolwiek będziesz mógł ich (PSVR2) użyć na komputerze i jest całkiem spora szansa, że raczej nigdy nie będzie to możliwe.” – mówi użytkownik korzystający z Mediator Software. 

  „Oryginalny PSVR jest (elektronicznie) odpowiednikiem monitora, więc stosunkowo łatwo jest uzyskać na nim sygnał wideo. Czujniki odczytu itp. wymagały dużo inżynierii odwrotnej i co najmniej roku od premiery, zanim ktokolwiek to rozgryzł. Minie jeszcze kilka lat, zanim nada się to do użytku jako zestaw VR na PC. Śledzenie i kontrolery (przy użyciu oryginalnego sprzętu) to wciąż bardzo dużo pracy, która trwa od ponad 5 lat od premiery. Dzieje się tak bez pomocy ze strony Sony, a wszystko po to, aby uniemożliwić użytkownikom innych niż PS4 korzystanie z niego (PSVR).” – komentuje dalej programista.

  Problem z kompatybilnością pomiędzy PSVR2 a PC wynikałby także z niektórych najnowszych funkcji. Próba ich przeniesienia przez programistów homebrew jest raczej niewykonalna – głównie przez ilość pracy potrzebnej do stworzenia sterowników na PC.

  Źródło: Reddit, Gamingbolt

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj