More

  Sony ma co świętować – świetna sprzedaż konsol i gier ekskluzywnych

  Japoński producent i wydawca, Sony, opublikował raport finansowy, który potwierdza świetną kondycję PlayStation 5. Wyniki te nie powinny być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ostatni sukces gry God of War Ragnarok i intensywną promocję innych ekskluzywnych gier debiutujących na platformie.

  Świetna sprzedaż konsol i gier first-party

  W ostatnim kwartale zakończonym 31 grudnia 2022 roku dostarczono 7,1 mln egzemplarzy PS5 do sklepów na całym świecie, co stanowi wzrost o 3,1 mln w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ogólna liczba dostarczonych urządzeń wynosi już 32,1 mln.

  Wyniki są jeszcze bardziej imponujące biorąc pod uwagę niedawno ogłoszony sukces God of War Ragnarok. Gracze nie tylko sięgają po konsolę, ale także po ekskluzywne produkcje first-party, co potwierdza, że Sony jest liderem w branży gier wideo. Mimo świetnych wyników sprzedaży konsol, nie wszystko wygląda tak różowo.

  Niestety, abonament PlayStation Plus odnotował spadek liczby subskrybentów o 1,6 mln, do 46,4 mln, w porównaniu z 48 mln w tym samym okresie ubiegłego roku. Również sprzedaż gier spadła, wynosząc 86,5 mln w minionym kwartale, co stanowi spadek o 6,2 mln w porównaniu z 92,7 mln.

  Cyfrowa dystrybucja coraz większym zagrożeniem dla wydań optycznych

  Na szczęście, sprzedaż tytułów first-party wzrosła, z 20,8 mln ekskluzywnych produkcji PlayStation, co stanowi wzrost o 9,5 mln w porównaniu z 11,3 mln. 62% sprzedawanych tytułów pochodziło z cyfrowej dystrybucji, co jest wynikiem podobnym do tego sprzed roku.

  Jednak nie należy zapominać o liczbie aktywnych użytkowników, którzy miesięcznie grają na serwerach PlayStation – to już 112 mln entuzjastów konsolowej zabawy. W czasie pandemii ta liczba wzrosła nawet do 114 mln. To imponujące wyniki, które potwierdzają, że PlayStation 5 jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów na rynku.

  Źródło: Insider, PlayStation Blog, Twitter

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj