More

  Zbiórka na Fundację im. Piotra Bickiego – naszego Patrona!

  Odwiedzający nasz serwis Czytelnicy mogli dostrzec pojawiające się bannery, które informują o prowadzonej zbiórce na fundację im. Piotra Bickiego. Zrzutka cały czas trwa, a my apelujemy o pomoc, bo cele Fundacji są ambitne i na pewno (!) ucieszą wielu graczy i miłośników gamingu, jak i seriali czy komiksów.

  Zbiórka na Fundację im. Piotra Bickiego – naszego Patrona!

  Zacznijmy może od początku, bo wielu z Was zapewne zapyta: Kto to jest Piotr Bicki? Spieszymy zatem z odpowiedzią. Piotr Bicki to bez wątpienia legenda dziennikarstwa gamingowego w Polsce. Swoją karierę zaczął jako nastolatek pisząc opowiadania na temat Dragon Ball, a następnie rozpoczął przygodę redaktora w serwisie Polter.pl. Szybko stwierdził, że pisanie to jest jego pasja i postanowił się rozwijać. Kolejnym krokiem było zatem poszukiwanie większych wyzwań.

  PRZEJDŹ DO ZRZUTKI!

  Jako miłośnik gier komputerowych poprzeczkę zawiesił sobie bardzo wysoko, bo jeszcze przed studiami (jako osiemnastolatek!) rozpoczął pracę w redakcji internetowej CD Action, jednego z najstarszych tytułów gamingowych w Polsce. Przez następne sześć lat pracy napisał ponad… 17 tysięcy newsów, co jest do dzisiaj rekordem serwisu. Więcej na temat pracy Piotrka w CD Action możecie przeczytać w specjalnym artykule poświęconej Jego pamięci. Na koncie ma także publikacje w drukowanej wersji miesięcznika CD Action.

  Gry przede wszystkim

  Praca i przygoda skierowała go na studia dziennikarskie, które ukończył błyskawicznie, zostając magistrem politologii o specjalizacji dziennikarstwo. Rozpoczął studia doktoranckie, jednak szybko je przerwał, bo „chciał żyć, pisać i informować ludzi o tym, co w grach piszczy” – jak mówił.

  Po wieloletniej przygodzie w piśmie, na którym zbudował swoją głęboką wiedzę na temat gier, postanowił spróbować czegoś nowego i rozpoczął pracę w polskiej redakcji Eurogamer.pl. Redakcja Eurogamer oddała hołd Piotrkowi w swoim tekście.

  Dlaczego Pirlond.pl?

  Poniższy tweet powinien chyba wyjaśnić skąd nazwa naszego serwisu. Pirlond to nic innego jak przydomek Piotrka, którym to posługiwał się przez wiele lat.

  Piotr zginął 31 lipca 2022 w sposób beznadziejny, a zabił Go wózek, który dawał mu do tej pory drugie nogi. Nogi działające, pozwalające się przemieszczać w przeciwieństwie do kończyć, którymi obdarzyła go natura. Po tak tragicznej śmierci nie można pozostawić tego obojętnie. Dlatego wspólnie z rodziną zdecydowaliśmy o założeniu Fundacji im. Piotrka. Będzie ona pomagać osobom, które na pewno Piotr by wspierał. To właśnie po Jego śmierci dowiedzieliśmy się, że regularnie wspierał najróżniejsze organizacje charytatywne, pomagające osobom z niepełnosprawnościami. Oprócz tego wspierał także bieżące akcje społeczne. To właśnie kilka dni przed śmiercią stwierdził, że szkoda mu pieniędzy na nowe okulary. Jak się później okazało, tego samego dnia przelał pokaźną sumę pieniędzy na zbiórkę na drona dla Ukrainy.

  Głównym aspektem, który będzie pomagał w pozyskiwaniu funduszy na pomoc będzie jednak coś, o czym Piotrek zawsze marzył. Mowa o Festiwalu Gier i Komiksu, którego pierwszą edycję (ambitnie) chcielibyśmy zorganizować już w 2023 roku. Jednak nie odbędzie się to bez Waszej pomocy. Żeby rozpocząć działalność fundacji musimy zebrać odpowiednie fundusze, które pomogą stworzyć fundusz założycielski i przygotować do działania całą organizację.

  Zbiórkę możecie wesprzeć pod tym adresem.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj