More

  Apple i Epic Games w końcu zakopią topór wojenny, a Fortnite powróci na iOS w 2023 roku?

  Batalia sądowa pomiędzy Apple, a Epic Games skończyła się stratą dla jednej i drugiej stromy. Ciężko byłoby więc spodziewać się pojednania, zwłaszcza że wciąć chodzi o grube miliony – na razie tylko stracone.

  Apple i Epic Games: wojna o kasę?

  Okazuje się, że mimo wszystko dyrektor generalny Epic spekuluje o powrocie Fortnite dla użytkowników z Cupertino, a wszystko przez prawdopodobne wprowadzenie przez Apple alternatywnych sklepów z aplikacjami do nowego systemu iOS 17.

  Już od ponad dwóch lat użytkownicy systemu iOS nie mogą grać w popularną grę Fortnite. Wszystko przez dokonaną przez Epic Games aktualizację systemu płatności, które de facto pomijał zakupy w sklepie App Store.

  Ponieważ Apple zamierza pozwolić na działanie alternatywnych sklepów z aplikacjami na iOS 17, to bardzo prawdopodobne, że Fortnite powróci na urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka (iPhone’y i iPady). Mocno wierzy w to także dyrektor generalny Epic Games (Tim Sweeney), który przed sylwestrem napisał na Twitterze:

  W następnym roku na iOS!

  Dołączył też zdjęcie z gry Fortnite z wielkim napisem 2023.

  Nie ma jednak pewności, w jaki sposób Epic Games zamierza przywrócić Fortnite na system Apple’a, ponieważ gra została całkowicie zbanowana, ale prawdopodobnie zrobi to za pomocą alternatywnych sklepów z aplikacjami, które już w najbliższych miesiącach będą dozwolone na systemie Apple.

  Wygląda to niezwykle ciekawie – Apple tworzy furtkę dla Epica? Zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Ale być może obie firmy chcą w końcu zakopać topór wojenny? Ogłoszenie Sweeneya wydaje się być bardziej spekulacją niż czymś pewnym, ale na to będziemy musieli poczekać do czasu wydania systemu iOS 17, gdzie będzie można pobrać aplikacje z alternatywnych sklepów zamiast z App Store.

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj