More

  Bliżej nam do wydania PS6, niż PS5 Pro!

  Jeden z ważniejszych informatorów, którego słowa w przypadku PlayStation sprawdziły się niejednokrotnie, twierdzi, że otrzymuje więcej przecieków i plotek na temat PS6, niż PS5 Pro. Logika wskazuje, że powinno być jednak na odwrót. Co więcej, odświeżenie konsol nowej generacji może w ogóle nie nadejść.

  Niedobór krzemu przyśpieszy premierę PS6?

  Według wielu źródeł, czy plotek, praktycznie nie ma słowa o potencjalnym odświeżeniu PlayStation 5 do wersji Pro. Co ciekawe w środowisku Sony mówi się więcej na temat przyszłej konsol – PlayStation 6. Nie jest tajemnicą, że powodem tego może być niedobór krzemu, z którego produkuje się sporą część podzespołów i półprzewodników do PS5. Wskaźnik adopcji sprzętu w obecnej generacji jest dużo wolniejszy, niż w poprzednik latach – a przecież trwa to już dwa lata od premiery najnowszej konsoli Sony.

  Od tygodni krążą jednak plotki jakoby Sony, miało pracować nad odświeżoną wersją PlayStation 5. Żadne z nich nie zostały jeszcze potwierdzone. Więcej wskazuje jednak na to, że odświeżenie miałoby dotyczyć zupełnie nowego modelu, a nie ulepszeń pod względem technicznym obecnej wersji. Miałoby to zastąpić pierwszą generację konsoli PlayStation 5 w sklepach.

  Nowa wersja PS5 będzie pozbawiona napędu Blu-ray

  Tom Henderson, będąc wtajemniczony do pewnych konkretnych informacji produkcyjnych, twierdzi, że rzekome odświeżenie dotyczyć będzie wersji PS5, które całkowicie zostałoby pozbawione napędu Blu-ray (na co wskazuje wiele danych). A słysząc więcej o PS6 niż PS5 wydaje mu się, że nie będzie wersji „Pro”. Uważa, że nowa konsola (PS5) byłaby po prostu drugą generacją podstawowego sprzętu, aby obniżyć koszty produkcji. Sony uzyskałoby też większą marżę na każdej sprzedanej konsoli.

  Rzekoma druga generacja PlayStation 5 skutecznie zastąpiłaby obecnie dostępne PS5, a Sony musiałoby utrzymać tylko jeden model produkcyjny, ponieważ napęd Blu-ray byłby dostępny tylko jako opcjonalne akcesorium. Według Hendersona, cyfrowa wersja PS5 i PS5 z napędem z 2020 roku, nie będzie już produkowana po tym, jak nowy model trafi do sklepów, co jego zdaniem nastąpi we wrześniu 2023 roku.

  Źródło: Twitter, Gamerant

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  5 Komentarze(y)

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj