More

  Blizzard i NetEase w konflikcie – wkrótce zostaną zamknięte serwery najpopularniejszych gier amerykanów w Chinach

  NetEase to jedyny wydawca gier Blizzarda na chińskim rynku. Jeżeli obie firmy nie dojdą w ciągu najbliższych kilku dni do porozumienia (do 23 stycznia) serwery gier World of Warcraft, Starcraft 2, Heeartthstone, czy Overwatch 2 zostaną zamknięte. 

  Sprawa wydaje się naprawdę poważna, ponieważ chiński rynek jest niezwykle chłonny na gry Blizzarda. Firma straci setki tysięcy subskrypcji, z których generuje ogromne dochody. Dlatego tym bardziej powinno jej zależeć na załatwieniu sprawy z NetEase lub wybrania nowego wydawcy swoich gier na chińskim rynku. Problem w tym, że niewiele ma czasu, bo tylko do 23 stycznia tego roku.

  Blizzard i NetEase w konflikcie

  Blizzard pod koniec ubiegłego roku oficjalnie zdecydował się nie przedłużać umowy z NetEase, które odrzuciło 6-miesięczną ofertę przedłużenia kontraktu, twierdząc, że zawarte w niej warunki są dla nich krzywdzące. Warto wspomnieć, że firmy współpracują ze sobą od 14 lat. Wygląda jednak na to, że ich długoletnia współpraca dobiegnie końca nawet jeśli dojdą do jakiegoś porozumienia, to z pewnością nie będzie ono trwało dłużej niż rok.

  „Szkoda, że NetEase nie chce przedłużyć usług naszych gier o kolejne sześć miesięcy na podstawie istniejących warunków w chwili, gdy szukamy nowego partnera” – powiedział Blizzard China w poście na chińskim portalu blogowym Weibo.

  NetEase odpowiedział własnym oświadczeniem:

  Biorąc pod uwagę nierówne, niesprawiedliwe i inne warunki związane ze współpracą, obie strony ostatecznie nie osiągnęły porozumienia. Uważamy, że propozycja Blizzarda – w tym dzisiejsze nagłe oświadczenie – jest oburzające, nieodpowiednie i niezgodna z logiką biznesową.

  – czytamy w oświadczeniu NetEase.

  Blizzard uspokaja chińskich graczy, tłumacząc, że ich postać i osiągnięcia w grze (np. z WoW) zostaną zachowane przed zbliżającym się zamknięciem gry w tym regionie, dopóki nie zostanie znaleziony nowy partner w Chinach.

  Źródło: Reuters, Weibo, Gamespot

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj