More

  Akira Toriyama nie żyje. Twórca serii „Dragon Ball” miał 68 lat

  Smutne wiadomości płyną z Japonii. Tamtejsze wydawnictwo Shueisha poinformowało, że 1 marca zmarł Akira Toriyama. Twórcę znają miłośnicy mangi i nie tylko. To właśnie on odpowiada za serię Dragon Ball, ale także Dr Slump. Toriyama miał 68 lat.

  Akira Toriyama nie żyje

  Autor cierpiał na krwiaka podtwardówkowego, po długiej chorobie zmarł 1 marca 2024 roku. Do samego końca swojego życia pracował przy kolejnych projektach związanych z serią Dragon Ball. W tym roku świętowane jest 40-lecie wydania pierwszego komiksu z tej sagi.

  Akira Toriyama to japoński autor mangi i komiksów, znany głównie jako twórca serii Dragon Ball. Jego prace charakteryzują się unikalnym stylem rysowania oraz wyrazistymi postaciami. Toriyama jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych twórców mangi i anime w historii.

  Dragon Ball to legenda

  Dragon Ball to seria mangi stworzona przez Akirę Toriyamę, która później została zaadaptowana na anime. Opowiada historię chłopca o imieniu Goku, który wyrusza w podróż, aby stać się największym wojownikiem na świecie. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Goku staje do walki z różnymi przeciwnościami, walczy z potężnymi wrogami, zdobywa magiczne artefakty i trenuje, aby coraz bardziej doskonalić swoje umiejętności. Seria jest podzielona na kilka części, w tym „Dragon Ball”, „Dragon Ball Z”, „Dragon Ball GT” i „Dragon Ball Super”, każda z nich kontynuuje przygody Goku i jego towarzyszy, eksplorując nowe wymiary, planety i stając do walki z coraz silniejszymi przeciwnikami. Dragon Ball zdobył ogromną popularność na całym świecie i stał się jedną z najbardziej ikonicznych serii anime i mangi.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj