More

  Czarnobyl – gdzie obejrzeć kultowy serial?

  „Czarnobyl” to miniserial stworzony przez HBO, który opowiada historię jednej z największych katastrof w historii ludzkości – wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu w 1986 roku.

  „Czarnobyl” – historia prawdziwa

  Serial składa się z 5 odcinków i został wyprodukowany przez Craiga Mazina, a reżyserem był Johan Renck. W rolach głównych wystąpili m.in. Jared Harris, Stellan Skarsgård i Emily Watson.

  „Czarnobyl” jest oparty na faktach i przedstawia dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce podczas i po katastrofie w Czarnobylu. Fabuła skupia się na pracy naukowców, którzy starają się ustalić przyczyny i skutki wybuchu elektrowni, na zaangażowaniu ludzi, którzy ryzykują swoje życie, aby ratować innych, a także na biurokracji i polityce, które utrudniają działania ratunkowe.

  Serial zdobył wiele pozytywnych opinii krytyków i zyskał uznanie widzów na całym świecie. Otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę Emmy dla najlepszego miniserialu oraz nagrodę BAFTA dla najlepszego serialu.

  Czarnobyl – gdzie obejrzeć?

  W Polsce serial „Czarnobyl” jest dostępny na platformie HBO GO oraz na HBO. Można go również nabyć na płycie DVD lub Blu-ray.

  Oceny krytyków dla serialu „Czarnobyl” są bardzo wysokie. Na portalu Rotten Tomatoes serial ma 96% pozytywnych recenzji, a na portalu Metacritic otrzymał 83 punkty na 100 możliwych. Krytycy chwalą przede wszystkim scenariusz, reżyserię, zdjęcia oraz grę aktorską.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj