More

  John Carpenter sugeruje, że filmowa adaptacja gry Dead Space jest w fazie rozwoju

  Król horrorów, John Carpenter, reżyser i twórca takich hitów jak „Oni Żyją”, „Halloween”, czy „Coś”, być może przez przypadek ujawnił informacje o powstającym filmie Dead Space. Zapalony gracz – jak sam o sobie mówi – sugeruje, że film jest w fazie rozwoju, ale osobiście nie jest w niego zaangażowany – reżyserem, o ile film naprawdę powstaje, jest ktoś inny. 

  Dead Space w filmowej adaptacji

  Rok temu John C. w jednej z wypowiedzi wspomniał, jak bardzo kocha grać w gry wideo, a także jak wiele z nich, można zekranizować. Dlatego też w branży powstała plotka o tym, że filmowa adaptacja gry Dead Space jest brana pod uwagę, a za jego reżysera stawia się właśnie Carpentera.

  W ostatnim wywiadzie dla Variety reżyser zaprzeczył wszelkim plotkom, jakoby on miał stać za kamerą adaptacji popularnej gry, ale też zasugerował, że jest tam już ktoś inny. 

  Nie, nie, nie. Nie mogę uwierzyć, jak to się rozprzestrzeniło.

  – powiedział Carpenter.

  Jestem wielkim fanem gier wideo, więc grałem we wszystkie gry. Patrzyłem na nowe aparaty cyfrowe firmy RED, i przypadkiem wspomniałem im, że chciałbym zrobić film Dead Space. To po prostu się rozeszło i wszyscy zaczęli mnie pytać: 'Och, kiedy zamierzasz to zrobić?’ Nie zrobię tego. Myślę, że mają już zaangażowanego innego reżysera. Dlatego nie poprosili mnie o to.

  Rzekomy reżyser, jak i sama praca nad produkcją nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Warto wspomnieć, że to tylko plotka i tak należy ją traktować, jednak być może Carpenter wie coś, czego my nie wiemy? Zaczekajmy na więcej informacji. Tymczasem już 27 stycznia 2023 roku ukaże się remake gry Dead Space na platformy PC, PS5 i Xbox Series X.

  Źródło: Twitter, Variety, GameSpot.com

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj