More

  Powstaje remake Metal Gear Solid na PS5, a Konami zamierza to ogłosić

  Konami już jakiś czas temu ogłosiło, że zamierza odświeżyć swoje największe IP, udzielając licencji swoim studiom partnerskim na kilka dużych projektów Silent Hill. A przecież w portfelu franczyz ma inne całkiem niezłe produkcje. 

  Powstaje remake Metal Gear Solid na PS5

  Nic więc dziwnego, że jedna z największych franczyz, jaką jest Metal Gear Solid, mocno związanej z twórcą Hideo Kojima, otrzyma swoją odświeżoną odsłonę. To tylko kwestia czasu, o której plotkuje się od dawna – jak miało to miejsce w przypadku Silent Hill’a 2. Ogłoszenie pracy nad produkcją, która ma trafić na wyłączność PS5, nastąpi prawdopodobnie przed majem tego roku.

  Za informację odpowiedzialna jest hiszpańska strona Areajugones. Źródło przecieku twierdzi, że ujawnienie pracy nad remakiem Metal Gear Solid to kwestia czasu i prawdopodobnie nastąpi w pierwszym kwartale 2023 roku. Może to być styczeń, luty, marzec lub kwiecień, ale na pewno będzie to przed majem 2023 roku. Za przeciekiem przemawia fakt, że wówczas w tym czasie przypada rok podatkowo-rozliczeniowy Konami. Ogłoszenie pracy nad remake MGS’a ekskluzywnie na PS5 mogłoby zostać zaprezentowane podczas imprezy State of Play od Sony.

  Oczywiście należy traktować wszystkie informacje w charakterze plotki, choć hiszpański serwis Areajugones nie raz ujawniał już bardzo dokładne wycieki dotyczące marki PlayStation. Niemniej wydaje się logiczne, że Konami skorzysta z opcji remake, niż stworzenia sequela, ponieważ nie wiadomo jak nowa część zostałaby przyjęta przez użytkowników, którzy kojarzą markę z Hideo Kojima, pracującego już niezależnie nad własnymi projektami (m.in. DS2).

  Źródło: Areajugones, Gamerant

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj