More

  Microsoft nie chciał Redfall na PS5 po przejęciu Bethesdy?

  Microsoft kupiło Bethesdę za 7,5 mld dolarów w zeszłym roku, a teraz pojawiają się informacje, że ​​zespół Redfall studia Arkane Austin pracował nad grą, która pierwotnie miała być multiplatformowa. Jednak Microsoft rzekomo zdecydował, że nie chce wydawać gry na konkurencyjnej konsoli PS5.

  Ta decyzja Microsoftu może być zrozumiała z biznesowego punktu widzenia, ponieważ to właśnie ta firma stała się właścicielem Bethesdy i ich gier. W tym wypadku decyzja o wyłączeniu PlayStation z listy platform, na których Redfall ma być wydany, może być postrzegana jako dobry ruch, mający na celu przyciągnięcie graczy do Xboxa.

  Microsoft nie chciał Redfall na PS5 po przejęciu Bethesdy?

  Jednak z drugiej strony, decyzja ta może wywołać kontrowersje wśród graczy, którzy są fanami gier Bethesdy i korzystają z konsol PlayStation. Wszyscy wiemy, że wiele osób zdecydowało się na zakup konsoli PS5 właśnie ze względu na gry, które na niej są dostępne. W przypadku Redfall, będzie to kolejna gra, która nie zostanie wydana na PlayStation, po tytułach takich jak Deathloop czy Ghostwire: Tokyo.

  Wydanie Redfall tylko na Xboxie może być również niekorzystne dla samej gry. Jeśli Redfall nie zostanie wydane na PS5, gra może przegapić szansę na sprzedaż na jednej z największych platform, na której grają setki tysięcy ludzi. To z kolei może wpłynąć negatywnie na zyski, jakie gra będzie przynosić, a to może przekładać się na dalszy rozwój studia i ich przyszłych projektów.

  W końcu, decyzja Microsoftu, by wydać Redfall tylko na Xboxa, może wywołać pytania o przyszłość innych gier Bethesdy. Czy każda kolejna gra zespołu Arkane Austin będzie również wydana tylko na Xboxa? A może Microsoft w końcu zdecyduje, że wydawanie gier na konkurencyjnych platformach nie jest takie złe, jak się wydawało?

  Mimo że decyzja Microsoftu o wydaniu Redfall tylko na Xboxa może wywołać wiele pytań i kontrowersji, w końcu to firma ma prawo do wyboru, gdzie chce wydawać swoje gry. Dla wielu graczy jednak ta decyzja będzie pewnym zawodem, zwłaszcza dla tych, którzy zdecydowali się na zakup konsoli PlayStation z myślą o grach Bethesdy.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj