More

  Remake Dead Space będzie miało więcej niż jedno zakończenie!

  Już za cztery dni, bo dokładnie 27 stycznia 2023 roku, nastąpi premiera wielce wyczekiwanego remake’u Dead Space. Przygotowany wydaje się być także zarząd EA. I choć w większości ma to być wiernie odzwierciedlony pierwowzór gry, to udostępnione w sieci trofea wskazują na to, że będzie dodane alternatywne zakończenie gry.

  Dead Space

  Na stronie TrueTrophies pojawiła się lista trofeów do nadchodzącego remake’u Dead Space. Większość z listy jest dokładnie znana wszystkim tym, którzy ogrywali oryginał, choć znajduje się na niej kilka zmian i nowości. Najciekawsze trofeum nawiązuje do alternatywnego zakończenia, które nie posiadał oryginalny Dead Space.

  Wiele gier z gatunku horroru zazwyczaj bazuje na wypróbowanej i przetestowanej implementacji, czy też sztuce straszenia – jump scares. Ale czy przechodząc grę po raz drugi, będziesz bał się, wiedząc, że za tego czy innego rogu wyskoczy ten sam potwór co w oryginale? W remake’u ma to być dość losowe (na tyle na, ile to możliwe). Motive Studio poszło krok dalej, tworząc drugorzędne zakończenie, które gracze będą mogli odkryć. Dotyczy to trofeum o nazwie „Reunion”. Zdobywając je, zobaczysz alternatywne zakończenie gry, przechodząc je na każdym poziomie trudności.

  Alternatywne zakończenie, jak i inne zmiany sugeruje, że Motive nie chciał stworzyć tylko prostego remake’u. Gdzieś w grze znajduje się dodatkowa zawartość, która ma zmienić przepływ wydarzeń. Poza tym przejście gry może okazać się dużo łatwiejsze, ponieważ twórcy zdecydowali się zrezygnować z osiągnięcia „Don’t get cocky, kid”. Co dla niektórych było ścianą nie do przejścia. Więc jak, dołączysz z nami do przygód Isaaca Clarke’a w przyszłym tygodniu? 

  Źródło: TrueTrophies, Twitter, Gamerant

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj