More

  Silent Hill 2 OST wydane w winylu zostało wyprzedane w … 2 minuty!

  Teraz trochę z innej beczki. Jeszcze nie pisaliśmy na temat limitowanej edycji ścieżki dźwiękowej wydanej na winylu. Dziś jest ku temu okazja. Wczoraj swoją premierę miała edycja specjalna ścieżki dźwiękowej z gry Silent Hill 2. Niestety, ale wszystko zostało wyprzedane w niecałe 2 minuty

  Dostępnych było jedynie 500 egzemplarzy

  Zresztą nie ma się co dziwić, liczba wydanych płyt była naprawdę skromna i wynosiła jedynie 500 egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że rozeszła się w mgnieniu oka, choćby ze względu na liczbę, jako okaz kolekcjonerski. Trzeba jednak przyznać, że horrory cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem, przechodząc coś w rodzaju renesansu. Za przykład niech posłuży reboot serii Resident Evil, ale też inne gry takich studiów jak Bloober Team i Frictional Games.

  Zainteresowanie gatunkiem gwałtownie wzrasta, a rok 2023 wydaje się być tego dobrym przykładem głównie dzięki remake’om Dead Space i Resident Evil 4. Na horyzoncie widać też wiele nowych projektów, choćby związanych z marką Silent Hill – od f po Townfall. Wielu z niecierpliwością czeka na remake Silent Hill 2 od Blooberga. A przypomnijmy, że to nie tylko jeden z najsłynniejszych horrorów, ale przede wszystkim jedna z najlepiej opowiedzianych historii w grach wideo – wciąż plasując się wysoko na prywatnych listach graczy.

  Nastrojowa, mroczna i psychologiczna muzyka to podstawa

  Jedną z rzeczy, która towarzyszy dobrej grze jest nastrojowa, a w przypadku Silent Hilla 2 mroczna i psychologiczna ścieżka dźwiękowa. Na Twitterze Konami ogłosiło, że 26 stycznie do oficjalnego sklepu trafi specjalne wydanie dwóch winyli ze ścieżką dźwiękową Silent Hill 2. Problem polegał jednak na tym, że ogłoszenie to dotyczyło jedynie 500-set egzemplarzy, co w przypadku zainteresowania wydaje się nicością. 

  Patrząc na sklep internetowy, możemy zauważyć, że limitowana edycja OST została wyprzedana. Wiele osób zainteresowanych zakupem zaczęło narzekać w mediach społecznościowych, że już po około minucie nie mogli dokonać zakupu. Za ścieżkę dźwiękową do Silent Hill 2 odpowiedzialny był Akira Yamaoka, weteran muzyki, który pomógł na nowo zdefiniować survival horror w grach. Po pierwszy wydaniu Resident Evil, który sam czerpał inspirację i pomysły z Alone in the Dark, gatunek horrorów dopiero zaczynał się rodzić. Dopiero pierwsza część „Cichego Wzgórza” z końca lat 90. otworzyła nowe możliwości, jeśli chodzi o lęk psychologiczny.

  Miejmy nadzieję, że Konami wkrótce wystawi na sprzedaż więcej kopii ścieżki dźwiękowej Silent Hill 2. Obecnie można ją nabyć w serwisie eBay i to tylko w nieco powyżej sugerowanej ceny detalicznej. Zainteresowani? 

  Źródło: Gamerant, Twitter

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj