More

  Zobacz, jak obłędnie wygląda nieoficjalny remake gry „The Simpsons: Hit and Run”!

  Od wielu lat fani animowanym serialu The Simpsons wciąż pamiętają tę jedną z najlepszych gier wydaną na konsolę Xbox i PlayStation 2, a później także na PC. Gra pozwalała odkrywać Springfield jak nigdy dotąd. Była to prawdopodobnie jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier na PlayStation 2 opartych o przygody głupkowatego Homera.

  Remake idealny!

  Od prawie dwudziestu lat fani nawołują do stworzenia jakiegoś remake’u. I chyba ich modły zostały wreszcie wysłuchane, a przynajmniej przez jednego znającego się na rzeczy kolesia o pseudonimie „Reubs”. Postanowił on zmienić grę, znacznie ją ulepszając pod każdym możliwym kątem.

  Reubs, twórca na YouTube, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, wykorzystując ostatni rok do całkowitej odnowy “The Simpsons Hit and Run” – od podstaw. Zmienił praktycznie wszystko, tworząc od podstaw w pełni otwarty świat Springfield, odtwarzając misje, a nawet dodając tryb VR.

  Całkowicie przebudował pojazdy, zmienić ich mechanikę oraz zbudował system ruchu AI na nowo. Odświeżył interfejs, wykonał bardziej szczegółowe modele postaci i środowisko, a także dodał znacznie lepsze efekty wizualne, w tym świetną dostosowaną do nowej generacji grafikę.

  Gracze mieliby możliwość przemieszczania się po Springfield, spotykania ulubionych bohaterów i wykonywania misji, takich jak dostarczanie jedzenia do Krusty Burgera czy pomaganie Homerowi w ratowaniu Marge. Jest tylko jeden problem.

  Niestety, ale nie pogramy w odświeżoną wersję Simpsonów

  Reubs twierdzi, że remake „jest prawie skończony”. Niestety nigdy nie ujrzy światła dziennego, ze względu na konsekwencje prawne związane z dystrybucją gry, która jest objęta prawem autorskim. Nawet gdyby Rebus zaprogramował całą grę przy użyciu własnych umiejętności i narzędzi, nadal jest to produkt chroniony przez dziesięciolecia praw autorskich. Szkoda, bo nawet oryginalny zespół programistów odpowiedzialnych za oryginał pochwalić pracę YouTubera.

  “Jestem głównym programistą oryginalnej gry. To niesamowite, co osiągnąłeś! Naprawdę daje to przedsmak tego, jak mógłby wyglądać w pełni nowoczesny remake [The Simpsons: Hit and Run]. Imponująca robota!” – powiedział Joe McGinn, starszy programista gier, odpowiedzialny za oryginalną wersję Simpsonów.

  Niestety, ale ze względu na prawa autorskie nie pogramy w odświeżoną wersję gry. Możemy jednak oglądać ją i docenić pracę Rebusa wchodząc na jego konał YouTube, gdzie zamieszcza całą swoją twórczość.

  Źródło: Insider, YouTube

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj