More

  TikTok zmieni właściciela? Były szef Activision Blizzard zainteresowany

  Były szef Activision Blizzard, charyzmatyczny Bobby Kotick szuka miejsca w branży. Jak donoszą zachodnie media, biznesmen zainteresowany jest… zakupem TikToka. Jeśli by do tego doszło, byłoby to kolejne wielkie przejęcie w social mediach, po zakupie Twittera przez Elona Muska.

  Bobby Kotick chce kupić TikToka?

  To już nie są pierwsze doniesienia na temat zmiany właścicielskiej w TikToku. Nie jest tajemnicą, że aktualny udziałowiec większościowy, firma Bytedance chce pozbyć się platformy dopóki ta może przynieść realne zyski. W ostatnich tygodniach wśród potencjalnych nabywców wymieniani byli tacy giganci, jak Microsoft, Google, czy nawet… Elon Musk.

  Teraz, według WSJ chętnym na pozyskanie serwisu TikTok ma być sam Bobby Kotick, wieloletni CEO w Activision Blizzard. Milioner szuka zajęcia po głośnym odejściu z Activision pod koniec ubiegłego roku.

  TikTok – będą blokady w USA?

  O TikToku ostatnio jest bardzo głośno za sprawą kolejnych doniesień na temat bezpieczeństwa ochrony danych w aplikacji. Amerykańscy politycy i tamtejsze władze obawiają się, że dane użytkowników wysyłane są na chińskie serwery, do których mogą mieć dostęp władze Państwa Środka. Wiele wskazuje na to, że w tym roku TikTok zostanie całkowicie zablokowany w Stanach Zjednoczonych.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj