More

  Xbox Series X i S drożeje – na razie tylko w Japonii

  W Japonii chętni na zakup Xboxa będą musieli się liczyć z podwyżkami cen konsol. Xbox Series X i S będą droższe od 17 lutego 2023 roku. Firma Microsoft, w odpowiedzi na inflacje, podniosła ceny swoich produktów w tamtejszym regionie.

  Zmiana cen jest konieczna

  Wzrost cen jest spowodowany głównie przez globalne trudności z dostępnością komponentów, w tym wysokie koszty produkcji i niedobory surowców. Microsoft twierdzi, że jest świadomy tego problemu i stara się zminimalizować jego wpływ w przypadku produkcji swoich konsol.

  Wcześniej Sony również zmagało się z tą samą sytuacją, jednak nie przełożyło się to na poprawę dostępności konsol PS5. Microsoft tłumaczy swoją decyzję oceną kondycji rynku w Japonii i potrzebą zachowania rozsądnej spójności w poszczególnych regionach.

  Xbox Series X w Japonii będzie kosztować 59 978 jenów, czyli około 1 998,89 zł, a Xbox Series S – 37 978 jenów, czyli około 1 265,70 zł. To oznacza, że gracze będą musieli dodatkowo zapłacić około 150 zł za każdą konsolę. Microsoft twierdzi, że ta trudna decyzja jest konieczna, aby zapewnić dotychczasową ciągłą najwyższą jakość w produkowanych konsolach.

  Podwyżka dotknie nas wszystkich

  Wygląda na to, że podwyżki cen dotkną także inne regiony. Wcześniej w tym roku ceny Xboxów zostały podniesione w Indiach. Gracze powinni się więc przygotować na podwyżki cen w innych krajach. Niestety, jest to nieuchronna konsekwencja tego, jaką mamy sytuację na rynku.

  Mimo wzrostu cen, Xbox Series X i S wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród graczy i fanów. Konsole te oferują wiele innowacyjnych funkcji, szybką i płynną rozgrywkę, wsparcie dla ray tracingu i technologii 4K, a także łatwy dostęp do bogatej biblioteki gier dostępnej na Xbox Game Pass.

  Źródło: Gamerant, Insider, Twitter

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj