More

  Zmarła ikona odpowiedzialna za kompozycję startowego dźwięku PlayStation!

  Z niezwykle smutnym sercem informujemy o śmierci Tohru Okady, twórcy kultowego startowego dźwięku konsoli PlayStation. Japoński kompozytor zmarł w wyniku problemów z sercem w wieku 73 lat.

  Kultowy dźwięk, który każdy zna

  Okada był jednym z kluczowych członków zespołu Sony Computer Entertainment, który pracował nad pierwszą konsolą PlayStation. To on był odpowiedzialny za stworzenie niezapomnianego dźwięku, który słychać było podczas uruchamiania konsoli. Dźwięk ten, składający się z kilku partii MIDI, stał się nieodłącznym elementem kultury gier wideo i na zawsze zapisał się w historii konsol.

  O śmierci Tohru Okady poinformował na swoim oficjalnym koncie Twitter Shuhei Yoshida, były prezes Sony Worldwide Studios i obecnie dyrektor zarządzający niezależnym studiem gier wideo. W swoim poście Yoshida wyraża smutek z powodu śmierci Okady i podziękowania za to, co zrobił dla przemysłu gier wideo.

  Tohru Okada nie był jedynym członkiem zespołu odpowiedzialnego za stworzenie konsoli PlayStation, który odszedł w ostatnich latach. W 2019 roku zmarł Ken Kutaragi, były prezes Sony Computer Entertainment i twórca konsol PlayStation. Kutaragi był odpowiedzialny za koncepcję pierwszej konsoli PlayStation i zbudował zespół, który doprowadził do jej stworzenia.

  Będziemy pamiętać

  Śmierć Okady to duży strata dla przemysłu gier wideo i dla fanów konsoli PlayStation. Jego wkład w rozwój tej konsoli i w przemysł gier wideo na całym świecie jest nieoceniony. Dźwięk, który stworzył, stał się nieodłącznym elementem kultury gier wideo i na zawsze zapisał się w historii PlayStation.

  Wielu fanów i pracowników przemysłu gier wideo wyraziło swój smutek z powodu śmierci Okady na Twitterze. Niektórzy nazywają go „ojcem” konsoli PlayStation i podkreślają, jak wielki wpływ miał na ich życie i karierę.

  Mimo że Okada odszedł, jego dziedzictwo w branży gier wideo pozostanie na zawsze. Dźwięk, który stworzył, będzie dalej przypominał nam o jego wkładzie w rozwój tej branży i o tym, jak wiele zrobił dla kultury gier wideo.

  Źródło: NME, Twitter

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  1 Komentarz

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj