More

  PlayStation 5 vs Xbox Series X/S – europejskie dane sprzedaży

  Już od kilku miesięcy trwa gorąca walka między PlayStation 5 a Xbox Series X/S o miano najlepszego sprzętu do grania. Na rynku europejskim sytuacja jest ciekawa, ponieważ według danych sprzedażowych, PlayStation 5 wyprzedza Xboxa Series X/S o niemal dwukrotną ilość sprzedanych egzemplarzy. Dlaczego tak się dzieje?

  Ilość sprzedanych konsol

  Według najnowszych danych, PlayStation 5 został sprzedany w Europie w liczbie ponad 5,7 milionów egzemplarzy, podczas gdy Xbox Series X/S osiągnął wynik około 2,8 miliona sprzedanych konsol. To ogromna przewaga, która budzi zainteresowanie zarówno analityków, jak i graczy.

  ANKARA, TURKEY – DECEMBER 03: Close up detail of analogue control stick and buttons on a Sony Play Station controller is seen in Ankara, Turkey on December 03, 2019. (Photo by Guven Yilmaz/Anadolu Agency/Getty Images)

  Jednym z głównych powodów sukcesu PlayStation 5 jest fakt, że Sony po prostu lepiej zadbało o marketing swojego produktu. Od samego początku, gdy konsola została zapowiedziana, trwała intensywna kampania reklamowa, która skupiała się na nowych, rewolucyjnych funkcjach konsoli, takich jak adaptacyjne spustki, ray tracing czy audio 3D. To sprawiło, że gracze chętniej zainteresowali się PlayStation 5. Siłą była też marka produktu znana na wszystkich lokalnych rynkach.

  Microsoft skupił się bardziej na promocji usługi Xbox Game Pass

  Z drugiej strony, Microsoft w pewnym momencie zrezygnował z promowania swojego flagowego produktu. Zamiast skupiać się na Xboxie Series X/S, producent skoncentrował się na usłudze Xbox Game Pass, oferującej dostęp do setek gier za niewielką opłatą miesięczną. Choć to świetna usługa, która zyskała dużą popularność, to nie przyczyniła się do zwiększenia sprzedaży samej konsoli.

  Nie da się ukryć, że sukces PlayStation 5 na rynku europejskim to również zasługa bardzo dobrej oferty ekskluzywnych gier. Na konsoli dostępne są już takie hity jak Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, czy Returnal. Xbox Series X/S również ma w swojej ofercie wiele świetnych tytułów, ale brak jest takich tytułów, które zainteresowałyby graczy w takim stopniu jak wspomniane wcześniej produkcje na PlayStation 5.

  Źródło: Gamerant

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  2 Komentarze(y)

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj