More

  Sony: Ekosystem PlayStation wciąż się rozwija pomimo problemów z produkcją konsol

  W trzecim kwartale roku finansowego 2022 Sony odnotowało dalszy wzrost w ekosystemie PlayStation, zwiększając sprzedaż sprzętu, gier i usług.

  Pora na wyniki

   

  Firma ogłosiła, że sprzedaż konsol PlayStation 5 przekroczyła 13,4 miliona egzemplarzy do 31 grudnia 2021 roku, co oznacza wzrost o 3,3 miliona w ciągu trzech miesięcy. Tymczasem sprzedaż starszej wersji PlayStation 4 nadal spada i wyniosła 500 000 egzemplarzy w ciągu tego samego okresu.

  Sony również odnotowało wzrost w sprzedaży gier – klienci zakupili 81,3 miliona kopii gier w trzecim kwartale, co stanowi wzrost o 2,6 miliona kopii w porównaniu z poprzednim kwartałem. Warto zauważyć, że jedną z najlepiej sprzedających się gier było „Ratchet & Clank: Rift Apart”, która zanotowała sprzedaż ponad 3,5 miliona kopii od jej premiery w czerwcu 2021 roku.

  Ponadto usługa PlayStation Plus, która pozwala na granie w gry online i oferuje co miesiąc darmowe gry, ma już 48,4 milionów subskrybentów, co stanowi wzrost o 1,3 miliona w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

  Problemy z dostępnością

  Ekosystem PlayStation przyczynił się do wzrostu dochodów w dziale gier i sieci firmy Sony, który wzrósł o 14,7% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Ogólnie, dochody z działu gier i sieci wyniosły 6,8 miliarda dolarów, co stanowi 28,6% całkowitych dochodów firmy.

  Warto zauważyć, że pandemia COVID-19 wciąż negatywnie wpływa na produkcję konsol PlayStation 5, a z tego powodu w wielu krajach konsola ta jest trudna do zdobycia, co wpływa na tempo wzrostu sprzedaży.

  Jednak pomimo tych wyzwań, Sony planuje dalszy rozwój ekosystemu PlayStation, w tym poprzez wprowadzenie kolejnych ekskluzywnych gier i usprawnienie usługi PlayStation Now, która umożliwia granie w gry streamingowe na różnych urządzeniach.

  Podsumowując, trzeci kwartał finansowy 2022 był kolejnym udanym okresem dla ekosystemu firmy Sony, którego sprzedaż konsol, gier i usług nadal się rozwija. Pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19, firma ma nadzieję na dalszy dynamiczny wzrost i rozwój.

  Źródło: PlayStation, Sony, Seekingalpha

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  3 Komentarze(y)

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj