More

  Microsoft przyznaje, że usługa Xbox Game Pass wpływa negatywnie na sprzedaż tradycyjnych gier

  Microsoft przyznało, że umieszczanie gier w usłudze Xbox Game Pass wpływa negatywnie na sprzedaż tradycyjnych kopii gier. Informacja ta pojawiła się w raporcie CMA (Competition and Markets Authority) dotyczącym planowanego przejęcia firmy Activision Blizzard.

  Negatywny wpływ na tradycyjne kopie gier

  Wcześniej, Phil Spencer, szef Xbox, zaprzeczał temu, twierdząc, że udostępnione gry w usłudze przynoszą większą sprzedaż (przykładem była Forza Horizon 4). Więc choć wcześniej przedstawiciele firmy twierdzili inaczej, to zostali zmuszeni do przyznania się do prawdy. Raport antymonopolowy CMA wyjawia, że wpływa to negatywnie na sprzedaż zwłaszcza nowych tytułów.

  Oczywiście nie musi to oznaczać problemu dla wydawców zewnętrznych, jeśli są odpowiednio wynagradzani przez Microsoft lub innych partnerów, ale właśnie z tego powodu Sony zapowiedziało, że nie zamierza umieszczać swoich ekskluzywnych tytułów na usługach subskrypcyjnych od dnia ich premiery.

  Sprawa ta może mieć wpływ na rozpatrywanie innych dochodzeń monopolowych na całym świecie, w tym na spór dotyczący przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Warto zauważyć, że przedsiębiorstwa unikają sporów sądowych, głównie przez koszty, ale i ujawnienie praktyk biznesowych.

  Microsoft kopał pod kimś dołek, a sam w niego wpadł

  Microsoft próbował wymusić na Sony udostępnienie przyszłych harmonogramów wydawniczych, ale sam został zmuszony do ujawnienia prawdy na temat wpływu usługi Xbox Game Pass na sprzedaż pojedynczych gier.

  Choć Microsoft próbował zataić ten fakt, prawda o wpływie Xbox Game Pass na sprzedaż gier indywidualnych została ujawniona przez raport CMA i może to mieć wpływ na decyzje innych agencji antymonopolowych na całym świecie, które biorą pod uwagę przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

  Źródło: Metro.co.uk

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj