More

  Zremasterowana trylogia GTA pojawiła się na Steamie, ale wciąż wymaga naprawy

  Rockstar Games nie ma wstydu. Po kilku miesiącach wydać grę na Steamie. Dobra wiadomość jest taka, że jest w sprzedaży i można ją kupić. Zła wiadomość jest taka, że jest to ten sam niechlujny remaster Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, który od pół roku nie otrzymał żadnych znaczących aktualizacji. A ten tytuł wymaga poprawy. Gracze, rzecz jasna nie są zadowoleni z tych informacji.

  Zremasterowana trylogia GTA

  W 2021 roku pojawiły się pierwsze informacje, że Rockstar planuje zremasterować Grand Theft Auto III, Vice City i San Andreas. Po wypuszczeniu ich na rynek, recenzenci oraz gracze byli zdruzgotani ilością błędów i artefaktów graficznych (głównie podczas nocy). Sytuację chciała uratować społeczność graczy, ale wielu modderów nie chciało pomagać firmie, która kilka miesięcy przed premierą ścigała ich prawnie za porty starych części GTA i modowaniu ich.

  Rockstar ostatecznie musiał przeprosić graczy na Twitterze. Firma przyznała, że wydane przez nią gry są naprawdę okropne. Ostatecznie Rockstar i Grove Street Games naprawiło większość problemów wyłapanych przez graczy. Ostatnia duża aktualizacja gry miała miejsce w lutym 2022 roku.

  Zremasterowana trylogia GTA: przereklamowana?

  Mimo wszystko Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition jest wciąż niezdatne do grania. Ilość występujących błędów jest tak duża, że wypuszczanie gry na nową platformę w tym stanie wydaje się być nie najlepszym pomysłem. Gracze skarżą się na buggi i problemy z płynnością. Wydanie gry na Steamie nie było więc dobrym pomysłem, nawet w ramach promocji, gdzie można ją nabyć za połowę ceny.

  Zuchwałe jest prosić ludzi o kupowanie czegoś, co wciąż wymaga naprawy. Ludzie zgłaszają wiele błędów. Poza tym, zremasterowana trylogia GTA nie działa na SteamDecku. Dziwne, że dla Rockstara sytuacja wydaje się być całkiem normalna. Nie wiadomo, czy firma zamierza jeszcze naprawiać problemy. Może już zwyczajnie nie ma na to czasu. Co za wstyd, tym bardziej że gra prawdopodobnie w takim samym stanie pojawi się w Epic Store jeszcze w tym miesiącu.

  Źródło: Kotaku, Twitter

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj