More

  5 krótkich gier na PlayStation. Przejdziesz w jeden wieczór

  Czas jest tym, czego każdemu brakuje. Odpalając nową gierkę zastanawiamy się, czy mamy aż tyle czasu, że ją przejść w sensownym czasie. Wiadomo, że przykładowo gry Ubisoftu są tak rozciągnięte, że niektórzy wymiękają w przedbiegach. Są jednak też takie tytuły, które możemy przejść w jeden wieczór. Zobaczcie szybkie, wieczorowej gierki dla zabieganych.

  5 krótkich gier na PlayStation

  Nie zawsze mamy aż tyle czasu, żeby ogrywać tytuły, które wymagają od nas 100h siedzenia przed konsolą. Z pomocą przychodzą więc takie gry, które pochłoniemy w 4-5 godzin, a nawet krócej. Nie oznacza to, że gra taka jest tragiczna i bez polotu, a wręcz przeciwnie!

  „Stray”

  „Stray” to gra przygodowa stworzona przez studio Blue Twelve Studio i wydana przez Annapurna Interactive. W grze wcielamy się w samotną, zagubioną kotkę w futurystycznym mieście zamieszkanym przez roboty. Naszym celem jest odkrycie tajemnic tego niezwykłego świata oraz znalezienie drogi powrotnej do domu. Kluczową mechaniką rozgrywki jest eksploracja otoczenia, interakcja z postaciami oraz rozwiązywanie prostych zagadek. „Stray” wyróżnia się unikalnym stylem artystycznym i nietypowym punktem widzenia, gdzie gracze doświadczają świata z perspektywy kota.

  SOMA

  „SOMA” to gra stworzona przez studio Frictional Games, twórców kultowego „Amnesia: The Dark Descent”. W „SOMA” gracz wciela się w postać o imieniu Simon Jarrett, który budzi się w podwodnym kompleksie naukowym o nazwie PATHOS-II. Świat gry jest postapokaliptyczny, a gracze muszą odkrywać tajemnice kompleksu oraz zmierzyć się z trudnymi moralnymi dylematami. Gra łączy elementy horroru psychologicznego z filozoficznymi motywami, skupiając się na pytaniach dotyczących tożsamości, świadomości i natury ludzkiej egzystencji.

  Little Nightmares (1 i 2)

  „Little Nightmares 2” to gra platformowa i horrorowa stworzona przez studio Tarsier Studios i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Gracze wcielają się w chłopca imieniem Mono, który wyrusza w mroczną podróż przez zdeformowany świat pełen grozy i zagadek. Jego celem jest ratowanie dziewczynki o imieniu Six, bohaterki poprzedniej części gry, przed złowrogimi istotami i przerażającymi przeszkodami. Gra wyróżnia się niezwykłą atmosferą, przepiękną oprawą audiowizualną oraz intrygującą fabułą, której interpretacja pozostaje często otwarta na różnorodne wypowiedzi.

  The Medium

  „The Medium” to gra stworzona przez studio Bloober Team, znane z produkcji gier z gatunku horroru psychologicznego. W grze wcielamy się w Marianne, medium posiadającą zdolność komunikowania się zarówno ze światem żywych, jak i zmarłych. Fabuła obraca się wokół tajemniczego wątku z przeszłości bohaterki oraz jej podróży do opuszczonego ośrodka psychiatrycznego. Kluczową mechaniką rozgrywki jest przemieszczanie się pomiędzy dwoma równoległymi światami oraz rozwiązywanie zagadek, które wymagają wykorzystania nadprzyrodzonych zdolności Marianne. „The Medium” wyróżnia się niezwykłą oprawą audiowizualną, intensywną atmosferą oraz głęboką narracją.

  Brothers: A Tale of Two Sons

  „Brothers: A Tale of Two Sons” to gra przygodowa stworzona przez studio Starbreeze Studios. Gracze kontrolują dwóch braci, którzy wyruszają w podróż, aby uratować ich umierającą matkę. Mechanika polega na sterowaniu oboma braci jednocześnie, co wymaga zręczności i współpracy. Gra wyróżnia się piękną oprawą wizualną, emocjonalną fabułą oraz innowacyjnym podejściem do sterowania postaciami.

  Klara Rutkowska

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj