More

  Bloodborne na PC powstawało, ale zostało usunięte przez port Horizon Zero Dawn – winne studio Virtuos

  W internecie krążyło wiele plotek i spekulacji na temat Bloodborne na PC. Wiele osób zastanawiało się, czy popularna gra od FromSoftware w końcu zagości na platformie PC. Teraz wiadomo, że prace nad portem faktycznie trwały, ale zostały przerwane przez studio Virtuos.

  Bloodborne było prawie skończone

  Zgodnie z informacjami, które udało się nam pozyskać, Virtuos miało na celu przeniesienie Bloodborne z PlayStation 4 na PC. Jednakże studio, zajmowało się także portem Horizon Zero Dawn, przez co zaprzestało prac nad Bloodborne i to bez wyraźnego powodu. Nie wiadomo, czy studio Virtuos zostało zmuszone do przerwania prac nad Bloodborne ze względów prawnych, czy po prostu zdecydowało się skupić na innych projektach.

  Nie jest to pierwszy raz, gdy Virtuos pracowało nad portami gier na PC. W przeszłości studio zajmowało się już takimi projektami jak Dark Souls: Remastered czy L.A. Noire. Z powodu braku oficjalnych informacji ze strony Virtuos, trudno jest jednoznacznie określić przyczyny przerwania prac nad Bloodborne. Możliwe jednak, że studio skupiło się na innych projektach lub po prostu przemyślało sprawę i stwierdziło, że Bloodborne na PC nie przyniósłby zysku na założonym wcześniej poziomie.

  Czy istnieje szansa na pecetowy port?

  Bloodborne to gra stworzona przez FromSoftware i wydana w 2015 roku na PlayStation 4. Fabuła osadzona jest w mrocznym świecie, który przypomina Wiktoriańską Anglię. Gracz wciela się w łowcę potworów, który musi pokonać przeciwności losu, aby osiągnąć swój cel. Gra jest znana z trudnego systemu walki oraz ciekawej fabuły (w porównaniu do rozmytych Souls’ów), skupiającej się na tajemnicach miasta Yharnam.

  Wiadomo, że wiele osób na całym świecie czeka na Bloodborne na PC, a nieoficjalne porty nie zawsze są idealnym rozwiązaniem. Mimo to, trudno jednoznacznie określić, czy Bloodborne kiedykolwiek zostanie wydane na platformie PC. Fanom pozostaje tylko czekać na oficjalne oświadczenie od studia FromSoftware lub Virtuos – albo kupić PlayStation 4. Bez wątpienia warto czekać.

  Źródło: Kotaku

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj