More

  Returnal na PC zdecydowanie poniżej oczekiwań – niska liczba aktywnych graczy na Steamie

  Gra Returnal, wydana przez studio Housemarque na konsolę PlayStation 5 w kwietniu 2021 roku, zdecydowanie rozczarowała na platformie PC. Pomimo dużej popularności i pozytywnych recenzji na konsoli, gra nie zdołała przyciągnąć odpowiedniej liczby graczy na platformie Steam.

  Skąd te problemy?

  Według danych ze SteamDB, liczba aktywnych graczy grających w Returnal na PC w ciągu ostatnich dwóch tygodni spadła do zaledwie kilkuset, co stanowi bardzo małą liczbę w porównaniu z innymi tytułami. Takie wyniki na pewno nie spełniły oczekiwań inwestorów, którzy liczyli na większą sprzedaż gry na platformie PC.

  Jednym z powodów niskiej liczby aktywnych graczy na Steamie mogą być wymagania sprzętowe gry. Returnal to produkcja, która wymaga silnego i nowoczesnego sprzętu, a jej optymalizacja na PC jest jak na razie nie do końca dopracowana.

  Jednakże warto zauważyć, że brak zainteresowania wersją na PC może być również wynikiem słabej promocji. Gra nie była w ostatnim czasie aktualizowana, a także nie była reklamowana w sposób odpowiedni jak na taki ekskluzywny tytuł.

  Mimo niskiej liczby aktywnych graczy, twórcy gry nie zamierzają rezygnować z jej wsparcia na PC

  Returnal na Steamie ma jeszcze przed sobą wiele aktualizacji, które mają poprawić optymalizację, a także wprowadzić wiele nowych funkcjonalności. Ponadto producenci mają nadzieję, że wraz z kolejnymi promocjami i kampaniami reklamowymi, uda im się przyciągnąć większą liczbę graczy.

  Podsumowując, niska liczba aktywnych graczy na Steamie to zdecydowane rozczarowanie dla inwestorów i twórców gry Returnal. Jednakże warto pamiętać, że gra może zyskać większe zainteresowanie po wprowadzeniu kolejnych aktualizacji i ulepszeń.

  Źródło: SteamDB

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj