More

    Steam to jeden wielki śmietnik i potrzebuje pilnych zmian

    W 2022 roku na platformie Steam pojawiło się 13 tysięcy nowych gier. Choć branża gier rośnie w szybkim tempie, to powstawanie tak dużej ilości produkcji w tak krótkim czasie nie zawsze jest dobrym pomysłem. Wiele osób zaczyna zwracać uwagę na brak kontroli jakości na Steam i pojawiającą się tam liczbę niegrywalnych gier, w tym fałszywe wersje popularnych tytułów.

    W dzisiejszym świecie, samo wydanie dobrej gry nie wystarcza

    Kiedy Steam powstał, jego celem było udostępnienie graczom łatwiejszego dostępu do gier i umożliwienie twórcom lepszej rozpoznawalności ich produkcji. Miało to również zapewnić lepsze zabezpieczenia dla gier i umożliwienie ich sprzedaży w dobrej cenie bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie jednak platforma Steam zaczyna przypominać śmietnik, w którym ciężko znaleźć dobre i wartościowe gry.

    W 2006-2013 roku na Steamie pojawiło się łącznie 2119 gier. W 2022 roku liczba ta wzrosła do 13 tysięcy. Brak kontroli jakości na Steamie powoduje, że nie tylko pojawiają się na niej fałszywe wersje gier, ale również gry o niskiej jakości, które właściwie tylko zanieczyszczają ofertę platformy. Gracze powinni być świadomi tego problemu i unikać jak ognia kupowania niezabezpieczonych i niezweryfikowanych gier.

    Nawet duży budżet na marketing nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty

    Dobrym tego przykładem jest „Felix The Reaper”, prosta gra logiczna, w którą twórcy włożyli wiele pracy i serca. Mimo porządnego wydawcy, budżetu na marketing i pochlebnych opinii, kilka tygodni po premierze twórcy musieli obniżyć cenę o 90%, aby gracze mogli zauważyć tytuł. A niestety, pomimo kilku lat od premiery, gra ma zaledwie 166 ocen, co jest bardzo słabym wynikiem w porównaniu z liczbą aktywnych kont na Steamie.

    Innym przykładem jest „My Friend Stalin”, która osiągnęła większy sukces niż Felix, choć nie jest to produkcja warta uwagi. Dzieje się tak, ponieważ na Steamie znajduje się zbyt wiele gier, co powoduje, że prawdziwi deweloperzy, którzy pracują ciężko i poświęcają się swojej pracy, często nie odnoszą sukcesu, podczas gdy twórcy „gier dla beki” zarabiają krocie.

    Steam potrzebuje pilnych zmian, aby umożliwić sukces uczciwym i pracowitym deweloperom, a graczom dostęp do wartościowych produkcji. Obecnie na platformie wydano już 70 887 gier, co świadczy o potrzebie regulacji i ograniczenia liczby nowych tytułów. Wszyscy zainteresowani branżą gier wideo wymagają od Steam poważnych zmian, aby rynek był zrównoważony i zdrowy.

    Źródło: Steam, Insider, Twitter

    Łukasz Musialik

    Najnowsze:

    Może cię zainteresować:

    Zostaw komentarz

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj