More

  Mindhunter nie doczeka się trzeciego sezonu – powodem ma być słaba oglądalność

  David Fincher, twórca popularnych seriali, takich jak House of Cards i Mindhunter, poinformował ostatecznie, że nie ma w planach trzeciego sezonu Mindhunter. Zdradził przy tym, że jednym z głównych powodów decyzji o zaprzestaniu serialu był fakt, że nie przyciągnął on wystarczającej liczby widzów.

  Zbyt słaba oglądalność = kasacja serialu

  „Nie jestem pewien, co się stało z Mindhunterem. Z pewnością wiele ludzi cieszyło się oglądaniem pierwszych dwóch sezonów, ale niestety nie przyciągnęliśmy wystarczająco dużej widowni, aby zrekompensować koszty produkcji” – powiedział Fincher.

  Mindhunter to serial kryminalny, który opowiada historię agentów FBI z Behavioral Science Unit, którzy badają umysły seryjnych morderców. Serial cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza wśród fanów true crime. Fincher był jednak zmuszony zakończyć produkcję serialu, aby skupić się na innych projektach.

  Fincher jest znany ze swojego podejścia do produkcji, skrupulatnie dobierając obsadę, scenariusze i kierując procesem produkcyjnym. Jednym z największych wyzwań, jakie twórca napotkał podczas pracy nad Mindhunterem, był fakt, że serial był oparty na faktach, a postacie były inspirowane prawdziwymi ludźmi.

  Mindhunter nie był pierwszy i pewnie nie ostatni

  Mindhunter nie był jedynym serialem, który Fincher zakończył przedwcześnie. W 2015 roku House of Cards został anulowany po szóstym sezonie z powodu skandalu związanego z Kevinem Spaceyem, jedną z głównych postaci w serialu.

  Fincher jest jednak również znany z sukcesu swoich projektów, takich jak film The Social Network i Fight Club. Jego następnym projektem będzie film The Killer, który opowiada historię zabójcy na zlecenie i jest oparty na opowiadaniu Matsumoto Seichō.

  Mimo że fani Mindhuntera mogą być rozczarowani decyzją o zakończeniu produkcji, można być pewnym, że Fincher przyciągnie swoją charakterystyczną wizją i kreatywnością do swoich kolejnych projektów.

  Źródło: Filmweb, Cast

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj