More

  Embracer planuje wydanie 31 nowych gier AAA, w tym 5 osadzonych w świecie Władcy Pierścieni

  Firma Embracer Group, która jest właścicielem takich studiów jak THQ Nordic, Koch Media, Saber Interactive i Gearbox Entertainment, ogłosiła swoje plany na przyszłość. Według informacji podanych przez firmę, w ciągu najbliższych kilku lat Embracer Group ma zamiar wydać 31 nowych gier, w tym 5 tytułów osadzonych w świecie Władcy Pierścieni.

  Firma produkuje wiele ciekawych z różnych gatunków gier

  Decyzja ta może być dla graczy bardzo ciekawa, gdyż firmy z grupy Embracer znane są z wydawania gier z najróżniejszych gatunków, takich jak FPS-y, gry RPG, gry sportowe czy też strategie. W tym gronie znajdują się takie hity jak Darksiders, Saints Row, Metro, Kingdom Come: Deliverance czy Wasteland. Jak podkreślił Lars Wingefors, CEO Embracer Group, w rozmowie z serwisem Metro, firma zdecydowanie nie zamierza zrezygnować z wydawania tytułów w podanych wcześniej gatunkach, ale jednocześnie chce poszerzyć swoją ofertę o nowe gry.

  Embracer Group w ciągu ostatnich lat przeprowadził wiele udanych akwizycji, co pozwoliło na znaczne powiększenie liczby studiów w grupie. Dzięki temu firma ma teraz większe możliwości produkcyjne i może wydawać więcej gier. W tym roku Embracer Group planuje wydać 20 nowych gier, a w ciągu kolejnych lat liczba ta ma wzrosnąć do 31. Jak podkreślił Wingefors, firma chce wydawać tylko gry o wysokiej jakości, a nie „przeciętne tytuły”.

  Licencję pozyskał także Amazon

  Jednym z największych projektów, nad którym pracuje Embracer Group, są gry osadzone w świecie Władcy Pierścieni. Firma już wcześniej ogłosiła, że nabyła prawa do produkcji gier w oparciu o licencję, ale nie podała szczegółów na temat planowanych tytułów. Według informacji podanych przez firmę, pracuje ona obecnie nad pięcioma różnymi grami osadzonymi w świecie Władcy Pierścieni. Na razie nie wiadomo, jakie to będą gry, ale z pewnością będą to tytuły, na które czeka wielu fanów tej sagi.

  Warto podkreślić, że Embracer Group nie jest jedyną firmą, która pracuje nad grami osadzonymi w świecie Władcy Pierścieni. Wcześniej informowaliśmy o tym, że Amazon opracował  serialową adaptacją tej sagi. Zamierza też wydać grę MMO osadzoną w tym uniwersum. Jak widać, popularność Władcy Pierścieni wciąż nie słabnie, co jest dobrą wiadomością zwłaszcza dla fanów tej sagi.

  Źródło: Imnd, Twitter

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj