More

  Tetris – film, który do tej pory był jedynie absurdalnym żartem, staje się rzeczywistością

  Pomimo początkowych wątpliwości i nieufności wobec pomysłu na adaptację popularnej gry wideo, wytwórnia filmowa postanowiła zrealizować projekt, który ma szansę stać się jednym z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat.

  Jaki ma być scenariusz?

  Film oparty na Tetrisie to pomysł, który pojawił się wiele lat temu i od razu spotkał się z falą krytyki i drwin ze strony fanów gier wideo i kina. Jednak wytwórnia filmowa, która w ostatnich latach zrobiła sporo szumu w branży filmowej, postanowiła wziąć na siebie wyzwanie i powalczyć o to, aby Tetris stał się nie tylko kultową grą, ale również kultowym filmem.

  Scenariusz filmu Tetris został napisany przez uznanego scenarzystę, który już wcześniej pracował przy adaptacjach popularnych gier wideo na potrzeby ekranu. Jednak to właśnie Tetris, ze względu na swoją prostotę i brak fabuły, stanowił dla niego największe wyzwanie.

  Właśnie dlatego postanowił podejść do projektu w nietypowy sposób i zrezygnować z tradycyjnej narracji. Film Tetris to bowiem opowieść bez słów, oparta na obrazach i dźwiękach, która ma oddać charakter gry wideo. Na ekranie zobaczymy kolejne elementy, które układają się w coraz to bardziej skomplikowane kształty, a całość będzie uzupełniona o odpowiedni soundtrack.

  Twórcy filmu zapowiadają, że Tetris to nie tylko adaptacja gry wideo, ale również dzieło sztuki. Chcą pokazać, że prosta gra, która od lat bawi miliony ludzi na całym świecie, może stać się inspiracją dla artystów. Film Tetris ma być bowiem hołdem dla twórców gier wideo i dla samej kultury popularnej.

  To ogromne przedsięwzięcie

  Oprócz samego filmu, Tetris to także ogromne przedsięwzięcie marketingowe. Twórcy chcą wykorzystać popularność gry wideo i zrobić z filmu Tetris prawdziwe wydarzenie kulturalne. Planowane są różne atrakcje towarzyszące premierze, a także liczne eventy, na których będzie można zagrać w kultową grę i poznać bliżej historię jej powstania.

  Premiera filmu Tetris zaplanowana jest na jesień tego roku i już teraz wywołuje ogromne zainteresowanie wśród miłośników kina i gier wideo. Choć wielu sceptyków uważało, że film oparty na Tetrisie to jedynie absurdalny żart, wytwórnia filmowa udowadnia, że można stworzyć coś oryginalnego z gry, która zdecydowanie nie była do tego tworzona.

  Źródło: Twitter, Metro

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj