More

  Kolejne dwie części z serii Metroid Prime zostaną zremasterowane!

  Na ostatnim Nintendo Direct Japończycy zaskoczyli nas zremasterowaną pierwszą częścią gry Metroid Prime, którą zaraz po wydarzeniu można było pobrać z eShopu. Wielu fanów kultowej gry ma jednak kolejne powody do radości.

  Pora na dwie kolejne części!

  Według informacji podanych przez informatora, remastery drugiej i trzeciej części gry Metroid Prime są wciąż w planach na konsolę Nintendo Switch. Wiadomość o remasterach całej serii pojawiła się już kilka miesięcy temu, ale informacje na temat projektu nagle ucichły. Teraz jednak pozostający w tajemnicy informator ujawnił, że prace nad nowymi wersjami gier wciąż trwają i są na tyle zaawansowane, że wydanie ich ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

  Metroid Prime to kultowa seria gier akcji przygodowych wyprodukowana przez Nintendo. Zadebiutowała na konsoli GameCube w 2002 roku. Seria szybko zyskała popularność dzięki innowacyjnemu podejściu do gatunku, który łączył elementy gry akcji, przygodówki i strzelanki z widokiem z pierwszej osoby. Metroid Prime 2: Echoes i Metroid Prime 3: Corruption to kolejne części serii, które zostały wydane odpowiednio w 2004 i 2007 roku.

  Metroid Prime 2 i 3 w wersji zremasterowanej będą miały poprawioną grafikę, większą rozdzielczość, ulepszone sterowanie, bardziej czytelne elementy gry, a także zostaną dodane nowe funkcje i ulepszenia. Rozgrywka ma być zoptymalizowana pod kątem kontrolerów konsoli Switch. Gracze będą mieli okazję ponownie przeżyć przygody Sam w świecie Metroid Prime, który pozostaje jednym z najbardziej ikonicznych i wpływowych uniwersów w środowisku gier.

  Czekamy z niecierpliwością

  Wydanie remasterów Metroid Prime 2 i 3 na Nintendo Switch jest dla wielu fanów serii długo oczekiwanym wydarzeniem. Poprzedni remaster Metroid Prime na konsolę Wii został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków, co sugeruje, że i nowe części mogą spotkać się z pozytywnym odbiorem.

  W obecnych czasach, remastery klasycznych tytułów z przeszłości stały się popularnym sposobem na przypomnienie graczom najważniejszych momentów w historii gier. W przypadku Metroid Prime 2 i 3, nowe wersje gier pozwolą zarówno fanom serii, jak i nowym graczom, odkryć jedne z najbardziej innowacyjnych i wpływowych serii gier wideo w całej historii gamingu.

  Źródło: Metro, Twitter

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj