More

  Oculus Quest 2 to świetny sprzęt do poprawy kondycji fizycznej

  Oculus Quest 2 to popularny sprzęt VR, który oferuje mnóstwo gier w wirtualnej rzeczywistości. Jednym z ciekawszych zastosowań urządzenia jest trening fitness, a wraz z rosnącą popularnością tego trendu, rozwijają się również gry, które pozwalają na aktywny tryb życia w VR.

  Oculus Quest 2 nie potrzebuje komputera

  Z racji tego, że konkurencja w tym zakresie jest słaba, a sprzęt zdecydowanie zbyt drogi (wystarczy popatrzeć na PS VR2 i konieczność zakupu konsoli) warto przetestować znacznie tańsze i w pełni autonomiczne urządzenie, jakim jest Oculus Quest2.

  Postanowiliśmy więc przygotować listę najlepszych gier fitness dla platformy Oculus Quest 2. Na liście znajduje się dziesięć tytułów (opiszemy tylko 4 z nich), które zapewniają nie tylko wspaniałą zabawę, ale również skuteczny i wyczerpujący trening. Wśród propozycji znajdują się między innymi Beat Saber, Synth Riders, Supernatural oraz FitXR.

  Najlepsze gry fitness VR

  Beat Saber to jedna z najbardziej popularnych gier VR na rynku. W połączeniu z ruchami ciała stanowi świetną formę treningu cardio. Liczcie na szybkie tempo i wyczuwalne bicie serca. W świecie VR gracze używają dwóch laserowych mieczy, aby rytmicznie ciąć nadlatujące bloki, dodatkowo przesuwając się na ekranie i jednocześnie wykonując najrozmaitsze ruchy ciała.

  Synth Riders to gra łącząca w sobie elementy taneczne i rytmiczne. W trakcie gry gracze poruszają się po planszy, wykonując kroki i ruchy, kołysząc się w tle muzyki przygrywającej w tle. Dzięki temu można wzmocnić mięśnie nóg i pośladków, a także poprawić koordynację ruchową.

  Supernatural to gra, która została stworzona specjalnie z myślą o treningu fitness. Gracze wykonują ćwiczenia, przy zachowaniu rytmu puszczanej w tle muzyki, co pozwala na poprawę kondycji i koordynacji ruchowej. W trakcie zabawy gracze będą poruszać się po wirtualnej plaży lub lesie, co dodatkowo wprowadza element relaksu i wyciszenia podczas wykonywanych ćwiczeń.

  FitXR to gra, która łączy w sobie elementy boksu i fitnessu. W trakcie gry gracze wykonują różnorodne ćwiczenia, takie jak uderzenia pięściami i kopnięcia, przy grające w tle agresywnej muzyki. Dzięki temu można poprawić siłę i wytrzymałość mięśni, a także spalić nadmierne kalorie.

  Oprócz wymienionych gier, na liście znajdują się warte przetestowania tytuły, takie jak: Thrill of the Fight, Pistol Whip, OhShape, Racket: Nx, Walkabout Mini Golf oraz BoxVR.

  A będzie tylko lepiej!

  Dla osób, które chcą pozostać w formie, a jednocześnie szukają alternatywy dla tradycyjnych treningów, gry fitness to świetna propozycja. A gogle Oculus Quest 2 to najlepsza alternatywa wśród konkurencji. Cieszą się one coraz większą popularnością, a ich rozwój zapowiada wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań dla dziedziny VR.

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj