More

  Sony zapowiada niezwykłe doświadczenia, jakie czekają graczy dzięki PS VR2

  Gracze już niebawem będą mieli możliwość doświadczyć najlepszej wirtualnej rzeczywistości, jakiej do tej pory do tej pory nie mogli ze względu na przestarzałą technologię w stosunku do tego co będą mieli do zaoferowania Japończycy. Lepsza rozdzielczość, wibracje haptyczne, czy świetne gry na starcie – a to nie jedyne atuty nowych gogli VR.

  Sony wychwala swój nowy sprzęt do gier VR

  W PS VR2 zastosowano nowy wyświetlacz OLED o wyższej rozdzielczości. Wyświetla on znacznie lepszą jakości obrazu, co pozwala na jeszcze bardziej intensywne doświadczenie. Ponadto gogle są lżejsze i wygodniejsze w noszeniu, co jest ważne, aby można było korzystać dłużej z VR bez zmęczenia, tudzież bólu głowy i szyi. 

  PS VR2 również został wyposażony w nowe ruchome kontrolery, które pozwolą graczom na jeszcze bardziej realistyczną interakcję z otoczeniem w grze. Dzięki płynnym i bardziej naturalnym ruchom będzie można znacznie lepiej wczuć się w środowisko gry i doznać jeszcze bardziej immersyjnego doświadczenia.

  PlayStation VR 2 ma być wstecznie kompatybilny

  Co ważne, PS VR2 będzie kompatybilny z istniejącymi grami VR poprzedniej generacji dając jeszcze więcej imersji, dzięki użyciu nowej technologii. Nie można zapominać o zupełnie nowych tytułach, które zostaną specjalnie zaprojektowane dla nowego sprzętu. Gracze będą mieć więc dostęp do jeszcze większej liczby tytułów na starcie.

  W sumie, PS VR2 to krok naprzód w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości. Ci, co mieli już okazję je przetestować, wypowiadają się o nich z zachwytem i ekscytacją. Ale czy PS VR2 uwiedzie wszystkich graczy i zapewni im jeszcze lepsze doświadczenie VR, szczególnie biorąc pod uwagę cenę sprzętu (2999 zł), a także konieczność posiadania wciąż ciężko dostępnej konsoli PS5? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – Sony zrobiło wszystko, aby tak się stało

  Premiera PlayStation VR2 22 lutego 2023 roku.

  Źródło: Twitter, PlayStation Blog

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj