More

  Nowa Forza Motorsport wygląda niesamowicie!

  Podczas środowego pokazu Xbox i Bethesda „Developer Direct” pokazano nową część Forza Motorsport. I wiecie co? Wygląda obłędnie, co z pewnością każdy z Was zauważy, oglądając poniższe wideo.

  Nowa Forza Motorsport to ewolucja w dobrym kierunku!

  Studio Turn 10 odpowiedzialne za nową Forze ujawniło ponad 500 samochodów, z czego aż 100 ma być zupełnie nowe dla fanów poprzednich odsłon serii. Dostępnych ma być aż 800 unikalnych ulepszeń samochodów. Daje to ogromne możliwości konfiguracji. Nasze decyzje wpłyną więc na przyczepność, szybkość, czy inne elementy jazdy na 20 torach, z czego 5 z nich ma być zupełnie nowe.

  Poza tym gra wygląda obłędnie! Pełen raytracing, czy wolumetryczne efekty mgły wbijają w fotel. Opracowany system pogodowy będzie opierać się nie tylko na efektach wpływających bezpośrednio na jazdę w deszczu lub śniegu, ale też na to co dzieje się „w górze” w postaci przesuwających i zmieniających się chmur – de facto mających wpływ na wcześniej wspomnianą pogodę i jazdę.

  System brudu i unikalna symulacja odprysku farb

  System ten ma współgrać z dynamiczną temperaturą nawierzchni toru, która będzie wpływać na ogumowanie samochodu – np. na ścieralność opon. Każdy samochód ma mieć unikalny system zniszczeń, uszkodzeń, czy sposób gromadzenia brudu (np. błota).

  Farby na każdym samochodzie zostały pozyskane za pomocą spektrofotometru, przez co wydają się być bardziej realistyczne. Otrzymamy system symulowania odprysku farby uwzględniający jej grubość i kierunek, z jakiego do niej doszło. Wisienką na torcie mają być generowane w czasie rzeczywistym dziesiątki tysięcy w pełni animowanych widzów 3D. Premiera? Microsoft nie podał dokładnej daty, ale wiadomo, że Fora Motorsport ukaże się w 2023 roku na Xbox Series S/X oraz PC.

  Źródło: PCGamer, Insider-Gaming

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj