More

  NVIDIA z rewolucją! Procesory 30-krotnie szybsze niż znane do tej pory

  To może być przełom na rynku sprzętu gamingowego i de facto przełamanie impasu trwającego kilka lat. W dobie tak dużej miniaturyzacji ciężko jest zrobić coś jeszcze lepszego, coś bardziej wydajnego. NVIDIA jednak zaskakuje i ogłasza właśnie Blackwell. To procesory szybsze nawet 30-krotnie od znanych nam dotychczas.

  Poznajcie Blackwell od Nvidii

  Oczywiście zacznijmy od tego, że nie byłoby takiej zapowiedzi, gdyby nie sztuczna inteligencja, które rewolucjonizuje świat w ostatnich latach. Układy Blackwell mają być czymś, na co czekają gracze od dłuższego okresu, kiedy producenci dochodzili do ściany. Potężne procesory graficzne mają zapewnić osiągi aż 30-krotnie wyższe w porównaniu z generacjami znanymi nam do tej pory. Będzie to gigantyczny skok w rozwoju akurat tej specyficznej technologii. Wszystko za sprawą obliczeń sztucznej inteligencji.

  Blackwell zapewne nie będzie od razu wykorzystywane w branży gamingowej, bo nie ma aż takich wymagań, a przede wszystkim – inne podzespoły nie są do tego dostosowane. Jak już znamy to z historii, nowe technologie najpierw rozwijane i testowane są w obszarach medycznych i militarnych. Tak duża moc obliczeniowa może przyspieszyć wiele badań w medycynie i nauce, a co za tym idzie – przyczynić się do kolejnych odkryć.

  Nowe układy Blackwell od Nvidii to rewolucja. Źródło: NVIDIA materiały prasowe

  NVIDIA już od wielu lat jest liderem w dziedzinie GPU i – jak widać – nie zamierza oddawać tej pozycji. Innowacyjne rozwiązanie i wykorzystanie sztucznej inteligencji może doprowadzić do tego, że firma stanie się hegemonem w swojej branży. Nam pozostaje mieć nadzieje, że prędzej czy później nowoczesne rozwiązanie jakim jest Blackwell trafi do graczy.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj