More

  HBO Max stworzy prequel w formie serialu do dylogii “To” autorstwa Stephena Kinga

  HBO Max zamówiło prequel do kultowej dylogii „To” autorstwa Stephena Kinga. Według najnowszych informacji, serial będzie nosił tytuł „Welcome to Derry” i opowie o wydarzeniach, które miały miejsce przed akcją pierwszej części historii o straszliwym klaunie.

  Serial rozwinie historię miasteczka przed tym co było w filmie

  Dylogia „To” od lat cieszy się ogromną popularnością wśród fanów horrorów i literatury grozy. Książka Stephena Kinga została już dwukrotnie zekranizowana – w 1990 roku powstał legendarny miniserial w reżyserii Tommy’ego Lee Wallace’a, a w 2017 i 2019 roku miały premierę filmy w reżyserii Andy’ego Muschiettiego.

  Teraz jednak widzowie będą mieli okazję poznać historię Derry sprzed lat. Jak zapewniają twórcy serialu, „Welcome to Derry” to opowieść o tym, jak miasto stało się miejscem, które żyje własnym życiem i skrywa mroczne tajemnice.

  “To, co zawsze mnie interesowało w historii Derry, to fakt, że jest to miasto, które żyje własnym życiem. To miejsce, które żywi się strachem ludzi i które wciąż powraca, by siać spustoszenie.” – powiedział King w jednym z wywiadów.

  W serialu poznamy także bohaterów, którzy stali się ofiarą Derry, skrzywdzeni w młodości. Jednym z głównych bohaterów będzie Michael Hanlon, jedyny czarnoskóry chłopiec w mieście, który jest świadkiem wielu dziwnych zjawisk.

  “Michael był zawsze dla mnie jednym z najbardziej interesujących bohaterów. To on wie najwięcej o historii miasta i ma w sobie mnóstwo determinacji, by dowiedzieć się prawdy.” – wspominał King.

  Witajcie w Derry

  W „Welcome to Derry” zobaczymy także postacie, które pojawiły się w poprzednich częściach historii o klaunie Pennywise. Jednym z nich będzie Beverly Marsh, która w młodości musiała zmierzyć się z rodzącymi się w niej mocami. W serialu poznajemy również rodziców bohaterów, którzy zmagają się z własnymi demonami.

  “W „Welcome to Derry” chcieliśmy pokazać, co się dzieje, kiedy strach i nienawiść zostają przekazywane z pokolenia na pokolenie. Derry to miasto, które żyje własnym życiem, a my chcemy pokazać, jak powstała ta mroczna rzeczywistość.” – reżyser serialu, Cary Fukunaga

  Produkcja serialu rozpocznie się wkrótce, a premiera planowana jest na kolejny rok. Fani dylogii „To” z niecierpliwością czekają na to, co przyniesie im nowa historia, o wydawałoby się dobrze znanym miasteczku, gdzie nic nie jest takie, jakie być powinno.

  Źródło: HBO Max

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj