More

  Microsoft oskarża Sony o wprowadzanie w błąd Komisji Europejskiej odnośnie Call of Duty

  Microsoft złożył oficjalne oskarżenie przeciwko Sony, twierdząc, że japoński koncern elektroniczny wprowadzał w błąd Komisję Europejską w sprawie gry „Call of Duty”. Chodzi głównie o to, że Sony miało rzekomo nie pozwalać graczom na korzystanie z kont cross-play pomiędzy konsolami PlayStation i Xbox.

  Sony wprowadza w błąd KE. Będą kłopoty?

  Microsoft twierdzi, że Sony wprowadzało Komisję Europejską w błąd, twierdząc, że nie pozwala na korzystanie z funkcji cross-play ze względów technicznych. Firma z Redmond twierdzi, że Japończykom po prostu nie chciało się umożliwić graczom korzystania z tej funkcji, co było sprzeczne z zasadami otwartego rynku.

  Microsoft wnioskuje, że „niebiescy” mieli nieuczciwą przewagę nad innymi producentami konsol, ponieważ nie pozwalali na korzystanie z kont cross-play. W rezultacie, gracze byli zmuszeni do korzystania z konsoli PlayStation, co ograniczało ich możliwości wyboru i prowadziło do monopolizacji rynku.

  Sony wszystkiemu zaprzecza

  Sony jednak zaprzecza tym oskarżeniom, twierdząc, że decyzja o nieudostępnianiu funkcji cross-play była podejmowana ze względów bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników.

  Sprawa jest obecnie w toku i trudno powiedzieć, jak się ona skończy. Jednak jeśli Microsoftowi uda się udowodnić swoje twierdzenia, może to mieć poważne konsekwencje dla Sony i ich pozycji na rynku.

  Jednocześnie warto zauważyć, że sprawa ta pokazuje, jak ważne jest, aby producenci konsol umożliwiali graczom korzystanie z funkcji cross-play, co pozwala im na łatwiejsze i bardziej efektywne korzystanie z gier na danej platformie.

  Źródło: Gamerant, Insider, Twitter

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj