More

  Microsoft wreszcie kupi Activision Blizzard w przyszłym tygodniu!

  Według doniesień serwisu TheVerge, Microsoft planuje sfinalizować przejęcie Activision Blizzard już w przyszłym tygodniu, 13 października. Transakcja o wartości 68,7 miliarda dolarów została ogłoszona w styczniu 2023 roku, ale została opóźniona przez brytyjskiego regulatora konkurencji, Competition and Markets Authority (CMA).

  CMA wyraził obawy, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może doprowadzić do monopolu na rynku gier wideo. Microsoft sprzeciwił się tym zarzutom, argumentując, że transakcja przyniesie korzyści konsumentom i twórcom gier.

  Microsoft kupuje Activision Blizzard

  W czerwcu 2023 roku CMA zapowiedział, że przedłuża postępowanie w sprawie przejęcia Activision Blizzard do 1 września. W sierpniu Microsoft złożył dodatkowe dokumenty do CMA, w których przedstawił swoje argumenty na rzecz transakcji.

  Według TheVerge, CMA zaakceptowało te dokumenty i nie będzie już kwestionować przejęcia Activision Blizzard. Oznacza to, że Microsoft może sfinalizować transakcję w przyszłym tygodniu.

  Diablo IV za chwilę trafi na Steam

  Przejęcie Activision Blizzard będzie największym w historii branży gier wideo. W wyniku tej transakcji Microsoft stanie się właścicielem takich marek jak Call of Duty, World of Warcraft, Diablo, Overwatch i Candy Crush Saga.

  Możliwe konsekwencje przejęcia

  • Monopolizacja rynku gier wideo. Jest to główne ostrzeżenie, jakie wystosował brytyjski regulator konkurencji. Microsoft może wykorzystać swoją pozycję do podniesienia cen gier lub ograniczenia dostępu do nich dla graczy.
  • Zmniejszenie konkurencji na rynku. Przejęcie Activision Blizzard sprawi, że Microsoft będzie mieć w swojej ofercie wiele popularnych marek gier. Może to utrudnić rozwój mniejszych wydawców i twórców gier.
  • Zwiększenie inwestycji w gry wideo. Microsoft może wykorzystać swoje zasoby finansowe i technologiczne, aby inwestować w nowe gry i technologie. Może to doprowadzić do rozwoju branży gier wideo.

  Gracze obawiają się, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może doprowadzić do pogorszenia jakości gier lub ograniczenia ich dostępności. Inni uważają, że transakcja ta może być korzystna dla graczy, ponieważ Microsoft może wykorzystać swoje zasoby, aby stworzyć nowe i innowacyjne gry.

  Michał Pawlikowski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj