More

  Najlepiej sprzedająca się konsola w 2022 roku to…

  Nintendo Switch! Czy ktoś spodziewał się, że ten kilkuletni sprzęt, będzie sprzedawał się lepiej od Xbox Series X/S, czy choćby cierpiącego wciąż na chroniczne braki PS5.

  Najlepiej sprzedająca się konsola w 2022

  Amerykańska firma NPD, zajmująca się badaniem rynku i śledzeniem detalicznym, przedstawiła swoje dane na temat sprzedaży konsol i gier na świecie. Zaglądając wstecz przez ostatnie 12 miesięcy, możemy zobaczyć, na co ludzi wydawali pieniądze, jakie kupowali gry i konsole.

  Niestety firma nie podaje dokładnej liczby danych sprzedanych egzemplarzy, ale potwierdza, że Nintendo Switch był najlepiej sprzedającą się konsolą w 2022 roku w Stanach Zjednoczonych, przewyższając tym samym sprzedaż nowej generacji na czele z PS5 (trzecie miejsce zajął Xbox Series X/S). Z pewnością pomogła premiera nowej gry Pokemon.

  Warto zauważyć, że mimo braków w postaci PS5 na półkach, klienci nie rzucili się na konsolę Microsoftu. Wynika z tego, że Xbox Game Pass nie pomógł. Chodzi bardziej o brak ekskluzywnych pozycji w roku 2022, co ma zmienić się na korzyść zielonych w tegorocznej potyczce.

  Źródło: Kotaku

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj