More

  Project Leonardo. Sony zapowiedziało nowy kontroler do PS5

  Podczas tegorocznych targów Consumer Electronic Show Sony zaprezentowało światu całkowicie nowe urządzenie – projekt Leonardo. Co kryje się za tą frazą? Niezwykle rozbudowany kontroler, który przeznaczony jest dla osób borykających się z rozmaitymi niepełnosprawnościami.

  Ogromne możliwości personalizacji urządzenia pozwolą dopasować je do indywidualnych potrzeb gracza. Wszelkiego rodzaju korporacje zdają się coraz bardziej skupiać się nad dostosowaniem poszczególnych urządzeń względem osób niepełnosprawnych, a to oznacza, że jeszcze więcej ludzi będzie w stanie zapoznać się z niezwykle ciekawym światem gier.

  Project Leonardo – czym cechować się będzie nowy pad od Sony?

  Project Leonardo będzie zgoła odmiennym urządzeniem, aniżeli standardowy kontroler DualSense. Zapowiedziany przez Sony pad ma umożliwić dostosowanie sterowania względem indywidualnych potrzeb danego gracza – w jaki sposób? Między innymi za sprawą wymiennych części, które cechować się będą różnymi kształtami oraz rozmiarami.

  Gracz będzie miał możliwość dowolnego mapowania poszczególnych przycisków. Równie istotny jest także kształt samego urządzenia – płaska podstawka umożliwia umieszczenie kontrolera na – na przykład – stoliczku wózka inwalidzkiego. Project Leonardo przeznaczony jest przede wszystkim dla tych osób, które mają problem z obsługą standardowego pada do PS5, lub też nie są w stanie utrzymać go w dłoniach przez dłuższy czas. Co równie istotne, kontroler będzie kompatybilny także z pozostałymi urządzeniami i akcesoriami Sony, takimi jak wspomniany pad DualSense.

  Bazując na oficjalnym komunikacie prasowym Sony, firma informuje, że samo urządzenie powstaje we współpracy z organizacjami, które zajmują się opracowywaniem specjalistycznych kontrolerów zgodnych z potrzebami osób z niepełnosprawnościami.

  Rafał Wasilewski

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  1 Komentarz

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj