More

  Starfield – testerzy zaskoczeni ogromem wykreowanego świata gry

  Najnowsze plotki killera dla nowego Xboxa wskazują, że stworzony przez Bethesde świat (a raczej wszechświaty) jest wręcz przerażająco ogromny przewyższając tym samym ten ze Skyrima i Fallouta (razem wziętych). Za wyciek (kontrolowany lub nie) odpowiedzialni są liczni testerzy gry. Wskazują oni głównie na dwie cechy, których po prostu się nie spodziewali, a mianowicie o ambicję twórców i rozbudowany wszech ogromny i imponujący rozmachem świat gry.

  Starfield: największy świat gry?

  Podobno przesunięcie premiery z listopada 2022 roku na pierwszą połowę 2023 roku było spowodowane tym, że testerzy nie byli w stanie poradzić sobie z tak wielką produkcją. Zdecydowano się więc na zatrudnienie ich znacznie, bo aż o połowę więcej niż przewidywano na początku, a wszystko by ustrzec się większych błędów oraz bugów, mieszcząc się w kolejnym terminie.

  Wiadomość o tym potwierdził gospodarz ostatniego odcinka XNC Podcast – Colt Eastwood. Powiedział on, że ludzie, którzy grali i testowali Starfield twierdzą, że nadchodząca gra akcji RPG Bethesdy jest większa i ambitniejsza niż wcześniej oczekiwano. Według źródeł Eastwood, Starfield jest większy niż cokolwiek mogliśmy zobaczyć w Skyrim i Fallout.

  Opierając się na tym, co usłyszał, Bethesda „przesadziła” w poczuciu skali – dobrym tego słowa znaczeniu. Eastwood powiedział, że wszystko, co słyszał, to pozytywne wrażenia od ludzi, z którymi rozmawiał, a niektórzy z nich, jak twierdził, byli pesymistycznie nastawieni do gry.

  Spekuluje się, że Starfield zostanie wydany wcześniej niż Redfall. Na oficjalnej stronie Bethesdy uruchomiono stronę wsparcia dla Starfield, co sugeruje, że gra może być bliska premiery. Gra zostanie wydana na Xbox Series X|S i PC w pierwszej połowie 2023 roku. Dokładna data premiery nie została jednak jeszcze ogłoszona.

  Łukasz Musialik

  Najnowsze:

  Może cię zainteresować:

  Zostaw komentarz

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj